| anonim_4396 a întrebat:

PENTRU BAIETI! Am o colega mai grasuta si baietii nu o plac. Ma imtreaba pe mine de ce nu o plac si eu nu stiu ce sa ii spun. Ma puteti ajuta voi? Cat mai multe exemple.

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

1-pentru ca toti cautam persoane cat mai oki fizic si nu prea ne dam in vant dupa unii mai plinuti.
2-Dar sunt si unii care au gusturi din astea, depinde de baieti si gusturile fiecaruia.
3-Important e sa socializeze si trebuie sa gaseasca unu care sa o placa.
4-Deasemenea sa incerce sa practice kangoo jumps si sedinte la fitness cat mai mult posibil.
5-Poate sa dea jos daca vrea din greutate dar sa isi dea interesu in privinta asta.
6-Daca e o fata mai retrasa e si asta o problema. Important e sa stie ca orici sut in fund e un pas in fata.
7-Sa se aranjeze mai mult si sa tian cont de ce vb.
8-sa fie popolara dar nu prin aroganta ci prin felu ei de a fi.
9-Important e sa te simti tu bine in pilea ta asta trebuie sa stie pentru a avea reusite.
10 -Sa incerce sa puna punctu pe I/

11 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Normal, pentru ca e grasa...
poate e o persoana buna la suflet, dar sa ajungi sa cunosti o persoana trebuie sa iti placa persoana respectiva si fizic.
In 3 luni daca se straduieste slabeste destul

| Mayar a răspuns:

Mai, daca ar fi o persoana ingrijita, s-ar ingriji si de aspectul ei. no offence, dar asta-i adevarul.
Spune-i ca nu ai chef de relatii si prostii dinalea, ca tu o vezi pe ea doar ca pe o amica/sora/verisoara/ ce vrei tu. Daca nu te intelege, e problema ei!

| AnemonaP a răspuns:

Buna. O vei rani daca te vei lega de aspectul ei. Spune-i pentru ca mai tii la o fosta prietena sau ceva de genul.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Iti plac grasanele ma?

| T0T a răspuns:

Ii spui pur si simplu pentru ca nu arata cum si-ar dorii baietii sa arate.

| AirănMeidăn a răspuns:

Spune-i ca baietii prefera fetele cu forme mai altfel. Nu ii spune altceva. Daca vezi ca nu raspunde sau pare trista, incearca sa ii explici ca ea e inca in crestere si ca poate slabi foarte usor in perioada asta, fiindca eventual va mai creste in inaltime. Oricum, nu fii rautacios cu ea. Din cate ai spus tu pare foarte naiva si inocenta, daca ti-a pus intrebarea asta. Incearca sanu ii iei lucrurile astea doua

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Ala zice "pentru baieti" si majoritatea sunteti fete! laughing

| Lawliet14 a răspuns:

Nu o plac neaparat nu pentru ca e grasuta, deci nu poti sa tragi concluzii. Si daca nu ar place-o cativa pentru e grasuta, nu inseamna ca nu ar fi altii poate. Nu stiu cum e mai bine, sa o lasi pe ea mai bine sa-si descopere defectele (ar putea sa le descopere foarte tarziu) sau sa i-o trantesti asa care chiar daca e o treaba dura am observat ca la romani functioneaza. Greu de spus, eu unul nu vreau sa ma pronunt.

| AlexDFY a răspuns:

Daca e grasa, urata si se mai comporta si naspa cu ceilalti, atunci asta e raspunsul.

| Syndre a răspuns:

Zi-i că trebuie să mai slăbească, lol, ce mare chestie? Îi zici să nu se supere, dar ăsta e adevărul și că nu vrei să îi faci iluzii cu miniciuni dulci.
E în natura noastră să nu ne placă oamenii grași.

| Black38 a răspuns:

Spune-i ca nu o placi pentru ca nu aveti un aspect fizic asemantaor sa pentru ca aveti o mentalitate diferita sau incearca sa o convingi ca e prea mic pentru a avea un iubit.