| Alysha213 a întrebat:

Buna tpu..am o problema. Am o prietena buna...cea mai buna.Ideea este ca ma minte iar mie nu mi s epare normal. De exemplu imi spune chestii urate despre baietii cu care vorbim aman2, dar daca ei o invita pe undeva nu ezita sa accepte. Eu sunt putin invidioasa pe ea pentru ca este mult mai iubita de toata lumea. Nu stiu ce sa spun. Ce parere aveti? Ce ar trebui sa fac sa fiu placuta?

Răspuns Câştigător
| TcdTcdTcd a răspuns:

Fiecare este placut in felul lui, doar ca trebuie sa stii cum sa te faci placut, cam asta ar fi tot secretul.
De fiecare data cand ai o conversatie cu cineva, zambeste, nu evita contactul vizual si fii interesata de ce zice (chiar daca nu esti, prefa-te putin ) si cel mai important spune-le ca pot conta pe tine. Astfel, o sa creada ca esti un bun confident.
Daca in relatiile cu ceilalti este ceva ce te deranjeaza, nu face totul sa para atat de evident. Spune-le deschis ce te deranjeaza! O sa aprecieze faptul ca ai avut curajul sa le spui.

Iar in legatura cu prietena ta : daca esti invidioasa, suparata, nervoasa pe cineva si te gandesti mereu la asta, pierzi doar energie. Nu are nici un sens! Viata e prea scurta sa urasti pe cineva!

Haide! Deschide-te in fata celorlalti si socializeaza cat mai mult!
SUCCES!

(funda?)

3 răspunsuri:
| BillieArmstrong a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Ar trebui sa vorbesti cu ea despre asta si sa clarificati problemele dintre voi!
Bafta! Si nu cred ca este placuta si iubita de toata lumea sau daca asa pare sunt aproape sigura ca sunt oameni falsi in jurul ei care pretind ca o plac si ei de fapt o detesta..Hmmm cum sa fi mai placuta. pai nu stiu, fi tu insati si daca ai spus ca prietena ta este foarte placuta ar trebui sa petreci mai mult timp cu ea si cu asazisele persoane care '' o plac'' si s-ar putea sa iti faci multi prieteni noi si sa fi chiar mai populara.happy
Parerea Mea.
Sper ca te-am ajutat, Mult noroc!

| Skia a răspuns:

E o fata care vorbeste pe la spate de altii din cate decrii tu, iar din fata in fata pare "prietenoasa" poate ca si despre tine barfeste cu atlii. ai grija, si spune-i ce simti sau stai mai mult cu ea. Funda?

| mirstef a răspuns:

Sa fii tu insati...stai linistita ...nu trebuie' sa te sch pentru altii. :X. si daca nu te iub acum. oricum fiecare are un suflet perechewinking