| anonim_4396 a întrebat:

Pentru barbati: conteaza virginitatea unei femei? happy

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Astazi, cand cuplurile se fac si se desfac, unde mai incape virginitate la fiecare prima relatie? Doar cei care nu gandesc si cred ca ei sunt buricul pamantului, vor ca iubilele lui - cate or fi avand - sa fie virgine. Dar el vrea sex cu fiecare (pe rand, bineinteles). Or fi ele, femeile, mai multe decat barbatii, dar de unde atatea virgine?
Relatiile din adolescenta, in cvasiunanimitate, nu continua in viata de cuplu adult, fie el prin casatorie sau nu. Si atunci? Vrei virgina si in adolescenta si-n cuplu adult?
Consider ca gandirea cu virginitatea la prima relatie este o mentalitate medievala, cand fetele se maritau pana la 18 ani, de regula imediat dupa 16 ani.
Cat priveste rochia alba de mireasa am vazut-o purtata si dupa nasterea unui copil sau la a doua casatorie. Nu agreez asa ceva.
Bineinteles, nu conteaza daca nu e virgina, dar conteaza daca a stat cu picioarele in V la mai multi barbati.

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, tineam cont mai mult de respect - seriozitate si sa fie pozitiva toata ziua. Unde mai gasesti asa ceva, nicaieri

| Ofiintă a răspuns:

Ignoră. Găsesc şi ei o ocazie prin care să-şi manifeste aşa zisa ratiune. În majoritatea cazurilor tot ce utilizează ei este frustrarea şi imbecilitatea. laughing

| Ofiintă a răspuns:

Contează şi pentru cine contează. Dacă mă întelegi.

| RB26DETT a răspuns:

Depinde de cazuri, depinde de intentiile lui cu fata respectiva, daca o vrea doar pentru distractie atunci chiar nu conteaza, ba din contra, unii dintre ei le prefera pe alea experimentate insa mai sunt si cei ce vor ceva serios, daca e sa-ti spun parerea mea, nu as avea o problema daca mi-as gasi o prietena ce nu mai e virgina, singura problema ar fi legata de cati a avut inaintea mea, daca au fost multi nu ma prea incanta pentru ca eu personal prefer ceva serios, daca multi au fost inainte, multi vor mai fi si dupa, nu toti baietii cauta sa se culce cu toate fetele, mai sunt si care vor o singura fata in viata lor, putini ce-i drept dar exista.
Deci nu e neaparat sa fie virgina (cu conditia mentionata mai sus) dar daca e, o iau ca pe un plus.
Acum mai sunt si aia care se feresc de virgine pe motiv ca 'le convingi greu', in general aia vor doar sa se distreze tongue
Virginitatea unei femei conteaza, unii le prefera pe cele virgine, altii nu vor sa auda de ele, altii sunt indiferenti.

| Littledoctor26 a răspuns (pentru RB26DETT):

Ma refer pentru o relatie lunga. Daca ti-ai gasi o fata care a avut 4 relatii esuate, sa zicem, si v-ati intelege de minune, ai prefera sa nu ai o relatie cu ea pentru ca s-a culcat cu 4 baieti!? Adica preferi una virgina, dar cicalitoare si cu care n-ai nimic de impartit in detrimentul celei de care am vorbit?

| RB26DETT a răspuns (pentru Littledoctor26):

Daca o vad ca tine la mine si pare de incredere da, totusi ma interesez putin sa vad din ce motiv i-au esuat relatiile trecute, daca e din cauza ei atunci clar, este o mica problema, rezolvabila, mie de exemplu imi place sa comunic cu oamenii, sa intru in conversatii deep, sa vad ce-i impiedica sa faca anumite lucruri sau de ce iau deciziile pe care le iau, sa analizez modul in care gandesc si cum vad lucrurile.
Eu o prefer pe aia cu care sunt compatibil, degeaba e virgina daca nu ne potrivim, o prefer pe aia cu 4 relatii esuate daca vad ca tine la mine si vad ca suntem pe acelasi ' vibe '

Situatiile de genu' sunt foarte gresite :
-este perfecta din toate punctele de vedere dar e virgina/nu e virgina
-este o persoana foate ingrijita si curata dar are cateva kg in plus sau nu arata foarte bine
-ce personalitate frumoasa, ce bine ne intelegem, pacat ca ea e mai inalta decat mine/pacat ca el e mai scund decat mine/pacat ca ea e prea scunda/pacat ca el nu e suficient de inalt.

La capitolul prea multi inainte m-am referit la genul ala de fete care asta isi doresc, care se culca cu cine apuca, genul ala de fete nu ma atrag deloc, chiar daca sa zicem ca ' s-a cumintit ' si fata e draguta, pare la locul ei, ma cam deranjeaza istoricul ei, la fel cum o persoana gurmanda reuseste sa dea jos 40 de kg dar peste un an de regim se ingrasa la loc, la fel si mintea care zburda se poate intoarce, intelegi ideea.
Mie personal imi pasa de chestia asta, unora probabil nu le pasa, preferintele si standardele oamenilor difera.
Cunosc pe cineva al carui singur standard e ' sa arate bine, sa-mi placa de ea ', ala nu a vazut relatie mai lunga de 3 luni si e trecut de 20 de ani...
Standardele sa fie acolo sus sus, relatiile nu trebuie sa fie multe ci una si buna, alaturi de persoana potrivita, dureaza mult pana ajungi sa o gasesti, chiar foarte mult, in cazul meu a durat 21 de ani dar a meritat asteptarea!
Persoana potrivita te accepta asa cum esti, cu bune si cu rele, iti este alaturi si la bine si la greu, revenind la ce m-ai intrebat, iti cam dai seama acum ca in conditiile astea as prefera-o pe aia ce a avut 4 relatii esuate daca-mi satisface standardele decat pe aia virgina care nu le satisface pe toate ba chiar are minusuri de personalitate.
Cum niciodata nu se gasesc 2 persoane la fel nu pot baga faza de acele 2 persoane identice, una cu 4 relatii si alta virgina, efectiv nu ma pot gandi la asta pentru ca nu se intampla, una din ele trebuie sa aiba ceva in plus fata de cealalta, bine, cand te gandesti sa intri intr-o relatie cu cineva nu te uiti numai la plusuri, cauti si minusurile, iti convine sa traiesti cu persoana respectiva? Ii accepti minusurile? Daca raspunsul este ' categoric DA ', atunci merita!

In caz ca te framanta ceva si doresti un sfat/o parere, putem discuta in privat.

| RAY a răspuns:

Nu consider ca o virgina nu este tarfa,deci nu prezinta nici o garantie,poate a facut oral, anal, cine stie, e plin de curve, tarfe in Romania, suntem nr 1 la ceva, bravo Romania

| Violleta2022 a răspuns:

In ziua de azi, nu mai conteaza virginitatea!
Cu atat mai mult daca baiatul nu mai este virgin, nu poate sa aiba pretentie ca fata sa fie.

| mihai69 a răspuns:

Dacă prin virgină înțelegi o tipă cu himenul intact, dar care a făcut sute de hand și blow jobs...
No, thanks!

| Drimmero a răspuns:

Am mai spus, sunt constient ca nu am cum sa gasesc o virgina la varsta mea, ca la copile nu ma pot uita, unele de 20 de ani chiar sunt copile, caut ceva mai matur, nici macar ele nu mai sunt virgine. Ceea ce conteaza intr-adevar este sa nu le stie tot cartierul + comunele vecine.

| Sofer a răspuns:

Nu contează chiar asa mult. Dacă nu a fost folosita sau abuzata prea mult încă mai merge.

| mastadont a răspuns:

Eu zic că depinde și de vârsta fetei. Până pe la vreo 25 de ani mai merge să fie virgină dar dacă a ajuns să aibă peste 30 de ani și e tot virgină înseamnă că are și alte probleme pe lângă asta.

| Endoryus a răspuns:

Da. Daca e virgina e bine de stiut sa poti sa fugi de ea ca dracu de apa sfintita.

| lorix a răspuns (pentru Endoryus):

Ce sa faci cu una d-aia eww.

| brokxy a răspuns (pentru Endoryus):

De ce!? Ma rog?

| brokxy a răspuns (pentru Endoryus):

De ce!? Ce are?

| Endoryus a răspuns (pentru brokxy):

Te-ai simtit si ai inceput sa insulti aiurea. De asta e bine sa eviti viginele ( sau virginii). Niste oameni rai si frustrati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce poate fi mai frumos decat sa poarte cu demnitate rochia alba de mireasa? Este alba aratand puritatea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da pentru mine este primordial, asta e visul meu sa îmi găsesc o fata virgina

| Jus7t a răspuns:

Nu are rost să judeci o persoană doar pentru lucrul ăsta, trebuie să îl cunoști mai întâi să vezi cum te simți în preajma lui și ce fel de om e.
Asta e tot ce contează.

| Bozgi200 a răspuns:

O fată virgină e mult mai greu de stăpânit (multi de aici stiu la ce ma refer) decat una experimentată.
Daca ești într-o relație cu o fată virgină si decideți sa o faceți ea o sa se atașeze extrem de mult de tine. Așa ar trebui.
Sa nu uităm caci primele contacte sexuale o sa fie ciudate din lipsa experienței, dar se învață.
Cel puțin in ciuda tuturor chestiilor astora eu prefer o fată neatinsă si am noroc laughing). Chiar daca am dubii uneori.

| CuvantulLuiPetru a răspuns:

E incantator sa fii primul in viata unei femei.