| Clutsky a întrebat:

Pentru fete :
Ce parere aveti : flori la prima intalnire?

22 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, florile sunt foarte frumoase si e un gest frumos, eu una nu am primit niciodata flori, mai ales la prima intalnire...sincer,cam rar baieti care sa daruiasca flori, mai ales la prima intalnire, nu am avut norocul de a da peste un astfel de baiat, nu cred ca este asa important sa daruiesti flori, desi e frumos, se poate si fara...normal ca baietii pot imresiona intr-un mod foarte placut fetele cu flori, fetelor le place foarte mult si sigur isi va face o parere buna despre baiat... oricum infara de flori conteaza si modul cum vb, cum te porti...in concluzie, e dragut gestul, dar nu e neaparat flori...depinde acum de fiecare, eu una nu prea tin cont de asta...

| Bacemi a răspuns:

Nu sunt fata dar as vrea sa raspund. Sper ca nu te superi. Orice fata fie ea inger, fie drac apreciaza florile. Totusi prima intalnire nu mi se pare potrivita pentru un astfel de gest. Daca tu cunosti fata de mai mult timp nu e o idee rea, insa daca o cunosti de curand ei o sa i se para un gest deplasat. Daca esti timid florile o sa te incurce si ea o sa le dea alta semnificatie. Daca nu esti insa timid e arma de seductie ce nu da gres niciodata sa stii. Eu sunt romanticul vesnic incurabil dar pana acum nu am dat flori vreunei fete la prima intalnire. A fost odata de 8 martie cand ramasesem cu flori si m-am gandit sa le impart la fetele mai dragute de prin scoala, pe care de altfel nu le cunosteam deloc dar asta e alta idee. Si eu am meditat de cateva ori pe subiectul acesta. Fiind romantic as surprinde viitoarea iubita cateodata cu vreun cadou si o floare doar cu motivul : E Joi, dar prima intalnire pentru mine cel putin nu mi se pare un moment potrivit. Intai sa cunosc fata pentru ca in zilele noastre romantismul e pe patul de spital si sunt fete care nu apreciaza aceste gesturi asa cum ti-ai dori tu. Asta te-ar demoraliza si nu ai mai fi tu insuti la intalnire.

| fabiola a răspuns:

De ce nu, daca asta simti!

| Sara a răspuns:

Gest de bun simt! super apreciabil.

| marsy a răspuns:

Mmmmm... frumos. luare prin surprindere. un gest dragut din partea unui baiat!

| lacrimi a răspuns:

(Din)flori la prima intalnire?laughingrolling on the floorlaughingrolling on the floor

| lily09 a răspuns:

Daca esti un romantic si chiar iti place fata...atunci da... poti sa duci flori la prima intalnire... daca crezi ca florile te-ar intimida si te-ai simti stanjenit...atunci mai bine fara flori... poate la a doua intalnire... dupa ce va cunoasteti un pic...bafta si cu si fara flori...hai curaj

| viki a răspuns:

Ooo, da! De ce nu? E un gest foarte frumos!happy

| stetoscop a răspuns:

O florarie intreaga laughing, asta pentru ca n ai mentionat cate florirolling on the floor

| lenyia a răspuns:

...asa m-a impresionat sotul meu:cu flori la prima intalnire!:bd

| no name a răspuns:

Eu zic ca eu gest frumos si totodata ii si o impresie buna!

| ingerasha ^^___^^ a răspuns:

Daa...este o alegere buna sa-i aduci unei fete flori la prima intalnire, mai ales trandafiri noua fetelor ne place foarte mult. secces

| Clutsky explică:

@monyk16: mie unu` imi place sa daruiesc flori fetelor.

Doar ca niciodata nu m-am dus cu flori la prima intalnire..si vroiam sa ascult parerea fetelorhappy
More answers please!happy

| Clutsky explică:

Intotdeauna le-am oferit pentru ca am simtit nevoia, si stiu sa le ofer cu naturaletehappy, nu ca sa impresionez.

Si acum am ajuns sa pun aceasta intrebare, fiindca pentru prima data imi doresc sa duc flori chiar de la prima intalnire (adica, nu este o intrebare pentru "in general".este o intrebare pentru o anumita intalnire)!

| Clutsky explică:

Eu m-am referit la gest, nu la un anumit numar de floritongue

| Clutsky explică:

@bacemi : ma bucur ca ai raspuns si tu, adica, ai dat un sfat bun.
Pe fata o cunosc de mult timp, si sunt sigur ca ii plac florile, dar era vorba de prima intalnire.happy

| Deea dYdY a răspuns:

Un trandafir rosu si o poezie scrisa doar pentru fata cu care te intalnesti! O vei lasa foaaaaaaaaarte impresionata crede-ma!

| DominicxD a răspuns:

La prima intalnire cu actualul prietenul eu am primit flori si a fost un gest frumos. Pe mine m-a lasat cu gura cascata ca era prima oara cand primeam flori big grin

| mihaelanikol a răspuns:

De ce nu? mie mi-ar placea sa primesc flori...

| ooooooops a răspuns:

Eu cred ca e foarte dragut si foartte romanic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh, cam multe pretentii avem, cine crezi ca mai tine cont de asemenea detalii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte frumos! si foaret placut domnisoarei!
Este un gest formidabil!