| anonim_4396 a întrebat:

Pentru fete: De ce alegeti baieti cu 10 ani mai mari decat voi cand sunt baieti de varsta voastra care va iubesc cu adevaratsad, iar voi va uitati la toti golani de 20 si ceva de ani.De CE? crying

{Ma refer la fete intre 14-17 ani}

23 răspunsuri:
| Papusik a răspuns:

Majoritatea fetelor fac alegerea asta pentru ca sa vada celelalte /ceilalti ca au langa ele pe cineva mai mare decat ele, care le protejeaza ca ele nu stau cu ''pusti'' de varsta lor, ca vor sa para mult mai mature decat sunt.

| MaDeclarFan a răspuns:

Pai unele fac aceasta alegere si din cauza problemelor din familie.Adica parintii sunt despartiti, ele stau doar cu mamele si nu simt dragostea tatalui, de aceea simt nevoia sa primeasca dragoste de la un baiat mai matur in care ele vad si un sprijin

Răspuns utilizator avertizat
| MaDeclarFan a răspuns (pentru devil2279):

Adica?

| DeeaMarry a răspuns:

Nu sunt toate asa. Nu mai generaliza!

| heiii a răspuns:

Hmm..nu stiu daca neaparat sunt cu 10 ani mai mari.dar noi alegem baieti cu vreo 4-6 ani mai mari pentru ca sunt mai copti la minte si probabil si la corp.stii vorba aia,, fetele se maturizeaza mai repede?'' si psihic si fizic.

Răspuns utilizator avertizat
| heiii a răspuns (pentru devil2279):

Sa stii si tu. oricat de multa sala ai face. daca corpul tau nu s a dezvoltat inca...pt caa eu una asa am vazut la baieti..ca abia de la vreo 16 incep sa se dezvolte. cand am zis,, copti la corp'' nu m am referit la muschi. dimpotriva, mie personal nu imi plac musciulosii.cui i ar trebui o bucata de muschi fara creier in el?! mie impresia asta mi ai lasat'o prin felul cum vorbestiwinking

| NuamnumesuntANM a răspuns:

De proastelaughing ele cred ca aia sunt mai maturi ca noi aia de 14-15..etc de aia vor ele cv mai mare sper ca te-ai prins unde bat!

Răspuns utilizator avertizat
| NuamnumesuntANM a răspuns (pentru devil2279):

Asa cred fetele ca aia mari is mai tari ce sa ziclaughing ca unu de 16 mai nou il bate pe ala de 18 care se da el mare in...hee hee

| Silviu591 a răspuns (pentru NuamnumesuntANM):

Chiar sunt mai maturi baiete, dar nu ai cum sa stii..esti inca mic

Răspuns utilizator avertizat
| D3X73R a răspuns:

laughing
1)Se simt mai sigure(una de 15 cu unu de 20)
2)Probabil acel de 20 are posibilati financiare bune sau foarte bune
3)Fetele sunt mai mature ca baieti(sunt bait si asta e adevarat!)
4)Poate nu fata il alege pe baiat ci invers pentru ca le pot duce de nas mai usorwhistling

Astea sunt parerile mele daca gresesc contraziceti-ma cu argumentewinking

| ionutzicamariuca24 a răspuns:

Barbatii/baietii mai mari au experienta si te trateaza alt fel si iti pot oferi tot ce iti doresti de exemplu eu am 18 ani si iubitul meu 26 e un tip realizat, cu bani si care ma iubeste si imi poate oferi orice de exemplu saptamana trecuta mi-a cumparat un bentley

Răspuns utilizator avertizat
| ionutzicamariuca24 a răspuns (pentru devil2279):

Ai scris 14-17 si ma cunosc cu el de le 16 si jumatate deci tot e ceva

Răspuns utilizator avertizat
| ionutzicamariuca24 a răspuns (pentru devil2279):

E cu 8 ani mai mare decat mine nu ccu 10 ce mare lucru!

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru ionutzicamariuca24):

Ti-a dat bentley? Cine te crede pe tine sa ma pupe-n fund pe mine.
Tu nici o amarata de dacie 1300 nu ai si visezi la bentley...

| Nordic a răspuns (pentru ionutzicamariuca24):

Şi dacă nu era realizat şi cu bani şi nu-ţi oferea un bentley, cum era? Da da, ştiu ce vei răspunde.

| Chiuariu_Robert_1998 a răspuns (pentru ionutzicamariuca24):

Măi ce mai vesezi tu la boşorogi...te ai gândit bine sau tea luat gura...

| JeSSiCa1123 a răspuns:

E o intrebare stupida