| miranda16 a întrebat:

Peretii vaginului trebuie stimulati pentru a simti placere cand faci sex?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te poate stimula doar daca iti mangaie sanii si alte zone erogene. Mai ales clitorisul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie zugrăviți că de aia sunt perețilaughing

| Vvistula a răspuns:

Da

| RAY a răspuns:

Stiintific vorbind doar astfel pot fi stimulati, de asta grosimea este mult mai importanta ca lungimea, pereti vaginului contin milioane de nervi care stimulati elibereaza dopamina in creier

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca este strict/absolut necesar, ca peretele vaginului sa fie atins si frecat fiindca prin efctuarea unui astfel de proces de fapt in realitate, sunt stimulati senzorii excitatiei si ai placerii care sunt plasati/disimulati in structura mucoasei vaginale. Stimularea senzorilor respectivi pentru a apare senzatia de placere, de satisfactie sau starea de orgasm, se poate realiza prin masturbare sau prin sex real. Sanatate!

| Hammurabi a răspuns:

Și pereții și podeaua și tavanul.
Chiar și ușa de la intrarea spre colul uterin.
Dacă domnul reușește să ajungă până acolo cu instrumentul din dotare.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Vaginul este un organ alcatuit din muschi care isi modifica marimea in functie de marimea penisului. acesti muschi pot fi antrenti, poti face contractii controlate in timpul actului sexual.
Problema insa nu este acolo ci in viata ta sentimentala, care este pulversata si agitata. Cand o sa fii multumita sentimental ce se intampla in jurul tau, atunci o sa ai si satisfactia sexuala deplina!