| AlecutzaAle a întrebat:

Persoanele care mi-au raspuns si la intrebarea anterioara le rog din suflet sa imi raspunda si acum ( dar si altele sunt bine venite) acum vorbesc cu acel baiat la telefon ne intalnim in parc ( dar eu insotita de parintii) mei iar cand vorbesc la telefon trebuie sa nu ma auda parintii! iar eu peste cateva zile va trebui sa plec sa plec fiindca eu sunt din alt oras si va incepe scoala! dar am convins-o pe mama sa ma mute aici la scoala in orasul unde este si el! dar ma mut doar in semestrul doi! Adica dupa vacanta de iarna! va rog spuneti-mi ce sa fac fiindca il iubesc foarte mult si nu stiu cum as rezista 3 luni fara el! Deci va rog cat mai multe sfaturi!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand iti va trece, sa citesti ce ai scris acum. Vei rade si tu!

| Phoenix231 a răspuns:

Iubireai trecatoare va fi greu 2-3 saptamana si dupa aia gt... te vei muta acolo degeaba...

| creatzulik a răspuns:

Fii calma vei trece peste cu rabdare nu dispera eu am avut un iubit care a plecat in afara si stiu ca ma iubeste si eu il iubesc doar ca nu a vrut sa continuam asa si cand vine in tara poate peste un an sau poate 2 ne vom impaca si atunci nu mai pleaca si nici nu ne mai despartim deci si eu trec prin ceva foarte dureros dar astept cu rabdare si cu neincredere sa treaca timpul asa asteapta si tu mai ales ca voi sunteti in tara si veti vorbi la telefon eu nu vorbesc decat pe net si asta o data pe saptamana, eu nu il caut si astept sa ma caute el chiar daca va dura o luna sau un an eu stau si astept chiar daca uniii spun se va satura si nu te va mai cauta se va insura acolo si tu vei ramane cu buza umflata asta e risc si castig sau pierd dar stiu ca il iubesc si el ma iubeste si il voi astepta.

| creatzulik a răspuns (pentru creatzulik):

Si nu am intretinut nici un fel de relatii intime nu am facut sex deci asteapta si vei vedea ce se va intampla.