| deiutza_9183 a întrebat:

Pff imi place de un baiat de la mine de la tara chiar il simpatizez foarte tare e cu 3 ani mai mic ca mine are 14 ani si nu stiu daca si lui ii place de mine si nu stiu ce sa fac... daca ii zic mi-e frica k o sa ma respinga si ma voi simti foarte prost el e foarte timid la fel si eu chiar as vrea sa fiu cu el nu stiu ce sa fac ce ma sfatuiti sa fac? multumesc multbig grin

7 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Mai, draga mea "andreea" lasa copchilul in pace, tu esti la tara in trecere, vii de la oras in vacanta si vrei sa-l zapacesti cu placerea ta de-o vara? La anul pe timpul asta vei rade in hohote de ideea ta nastrusnica. Oricat de bine ar arata, tu la anul faci 18 ani, iar el tot un baiat ramane...ehei, daca acest lucru s-ar intampla cand el ar avea 25 de ani, ar mai merge, dar acum cauta-ti altul, cu el acum poti sa schimbi doar niste pareri si-atat...lasa-l sa fie timid in continuare iar tu...stii ce ai de facut... ti-am spus...
Doresc din tot sufletul sa ma intelegi corect, fara suparare.

| deiutza_9183 explică:

Nu is la tara intrecere au aici vin aici mama nascut doar k fac scoala la 20 de km de aicihappy

| sorin a răspuns:

El abia asteapta, un semn de la tinewinking

| mircea a răspuns:

Cel mai bine te faci ca ai nevoie de ajutorul lui, ba la o scandura de la poarta, sau vreun furtun spart, ori vreo broasca de usa care trebuie unsa. Broasca. Nu trebuie sa-i spui ca-ti place de el. Lasa-l pe el sa descopere ca poate te place. Important este sa-l tii pe aproape pana te lamuresti ce si cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te respinga, daca tu ai 17 ani si el 14? nu prea cred laughing zice c-a dat norocu' peste el tongue

pentru inceput, imprieteneste-te cu el. poate aveti prieteni/cunostinte comune, profita de asta, intra in vorba cu el, sau macar cunoaste-l mai bine big grin

| little a răspuns:

happy ai 17 ani happy si iti place de unu de 14 happy si, crezi ca te v-a refuza happy wOw, daca te duci direct la el si il intrebi " ba, vrei sa fim impreuna " logic, copilul v-a crede ca il iei la misto si v-a zice " nu ", asa ca, imprieteneste-te cu el, ca asa sigur v-a vrea, cum a zis si " brianna " mai jos... v-a zice ca a dat norocul peste el... Bafta! asteptam sa vedem ce raspunde happy

| ayda07 a răspuns:

Incearca sa te apropii mai mult de el...vezi daca cu adevarat iti place de el...si in caz ca iti place si el da semne ca te place incearca sai spoi ce simti...