| Puckauca a întrebat:

Imi place de un baiat de la mine din clasa foaret mult, dar el este foarte timid si nu prea vorbeste...rar vorbeste cu cinevabig grin dar mie imi place de el. Ce sa fac? mi-e putin frica sa il intreb daca vrea sa stea cu mine sau sa ii zic ca imi place de el, pentru ca mi-e frica sa nu ma refuze...am mai fost refuzata o data de un baiat si mi-e frica sa nu fiu refuzata din noustraight face daca m-ar refuza nu stiu cum as reactiona.adica mi-ar veni sa plang 100% in cateva ore am observat ca se uita la mine. Ce sa fac?straight face

Am id-ul lui si am vb pe mes. dar nu am curaj sa il intreb. Ce ma sfatuiti sa fac? Sau cum sa ii zic? Fata in fata sau pe mes?

Fundaaalove struck

Răspuns Câştigător
| TheWomanInBlack a răspuns:

Hmm.Eu as zice sa i spui ce simti in fata.adica nu are rost sa i spui pe mess. spune-i ca il placi,dar nu il intreba direct daca vrea sa stea cu tine, deoarece daca e asa timid, poate ca o sa se piarda.intra si tu in vorba cu el,si dai de inteles ca il placi,poate te place si el,iar daca chiar il placi merita sa il intrebi,deoarece chiar daca va spune nu, macar sti ca ai avut curajul sa il intrebi, ceea ce multor fete le lipseste.iar faza cu plansul.sigur ca ai o prietena, o sora ceva care sa te consolezehee hee

Bafta:**

Funda?smug

4 răspunsuri:
| Maothecat a răspuns:

Fata in fata. vorbesti cu el, il itnrebi despre fostele prietene te apropii de el si pana la urma ii spui ca "stii esti dragut si imi place de tine". chestii de genul asta big grin

| Barbiiiiie a răspuns:

Pai spune-i ca'l iubesti si ca esti atrasa de el oarecum si el poate te va intelege. daca te refuza fii tarewinkingnu plange pentru un fraier te'a refuzat la revedere continuati viata :*noroc daca mai ai nevoie de mine ma gas pe bibotaw

| DannySteel a răspuns:

Poi daca e timid, pe mess nu o sa-ti dea un raspuns deci fata in fata dar chiar daca te refuza nu ai de ce sa plangi gandeste-te ca nu te merita si iel o pierdut, eventual daca te refuza spune-i " nici nu stii ce ai pierdut " cu o voce asa sal puna pe ganduriwinking si apoi probabil in 3 zile o sa reactioneze iel primul pe mess sua fata in fatawinking... Dar daca chiar tii la iel zii ca il iubesti asa in joaca si vezi cum reactioneaza tongue. funditabatting eyelashes? baga id meu " irish.boy18" daca vrei mai multe sfaturi te pot ajuta pana il cuceresti. succes :*

| R3DszZz a răspuns:

Eu as zice sa ii spui in fata in fata fiindca e mai bine.Dar daca el e destept si tu nu cred ca te va refuza.De obicei baietii ar trebui sa le zica fetelor dar asta e alta treaba daca el e timid.Dar mai bine ar fi ca sa o iei cu incetul fiindca daca te grabesti odata poate o dai in bara.Intai du-te la el si vb cu el si mai astepti 1 saptamana si intrebi.Asta e cea mai buna solutie Iao cu incetul nu porni la o treapta ridicata. Funda?