| lveyou a întrebat:

Pffff. buna sunt tot eu.azi am observat ca nu mai curge secretie si ca am burta umflata si tatele... sper sa imi vina ciclu mai repede ce fel de pastile de avort exista si cat kosta? sa dea Dumnezeu sa fiu bine si sa nu am nevoie d ele...

6 răspunsuri:
| irina_5692 a răspuns:

Buna Nu cunosc pastile! Dar mai bine consulta un ginecolog.

| bunica18 a răspuns:

Sa dea Dumnezeu, insa sunt oameni care pot sa te ajute chiar daca esti insarcinata, da-mi un semn daca chiar ai nevoie de ajutor si nu ucide un bebelush nevinovat. Nu ai ucide bebelushi nevinovati pe strada asa din senin, de ce sa iti treaca prin minte sa-l ucizi tocmai pe al tau. Stai linistita si scrie-mi daca ai nevoie de ajutor.

| lveyou explică (pentru bunica18):

Stii faza e ca am doar 14 ani si nu vreau un copil de acum nu vreau sa jung la 17 ani cu copil de 3 langa mine

| bunica18 a răspuns (pentru lveyou):

Si el ce vina are aici? de ce sa-l omori? poti sa-l dai unor parinti care nu au copii si isi doresc, sau la centru parintelui Tanase care se ocupa cu cresterea copiilor care au fost salvati de la avort. Unele mamici i-au recuperat apoi, altele nu, important ca ei sunt in viata si cresc pe linga o biserica. Consecintele uciderii de prunci sunt dezastruoase: sarcini extra-uterine mai tirziu, depresii profunde...nu iti poti da seama la virsta asta, asta e. Nu exista loc mai protector pentru conceperea unui bebe decit burtica mamei.
Este un film pe care ti-l recomand: "Strigatul mut" e mult mai graitor decit toate discursurile pe care le poti auzi. Oricum ghindeste-te ca nu ai fi in stare sa omori un bebelush pe strada de ce sa il ucizi pe al tau. Afla daca chiar esti sau nu insarcinata si mai dicutam.

| CristinaCrisy a răspuns:

Ucizi un copil? daca esti sub 21 ani mai merge sa avortezi dar peste dc sa o faci?
p.s. doar gandeste-te cum ar fi. omori copilul si apoi ce? il scori si dupa? o sa regreti toata viata. cum?

| Still a răspuns:

Draga mami du-te la un consult fiindca s`ar putea sa ai probleme la ovare.happy.Nu e nimic grav insa sanatatea e mai presus de orice.sal,puphappy