| deeaandreea_5063 a întrebat:

Buna fetelor prietena mea are o problema! Ei ii curge f f f f multa secretie si de 1 an este asa si inca nu i-a venitcryingVoi credeti ca e bine sa ii curga multa secretie inainte sa ii vina ciclu? Vreau un raspuns cat mai repede pls HEPL si

Răspuns Câştigător
| cupcake02 a răspuns:

In general prima venire a menstruatiei este precedata de cateva luni-1 an in care secretia vaginala este mai abundenta. Acum nu stiu exact daca e in regula la ea, dar eu cred ca nu e nimic grav, cel putin daca nu prezinta durere/inflamare/usturime. Daca sunteti asa speriate, spune-i sa mearga cu mama ei la ginecolog. O consultatie nu strica niciodata!