| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

Pffff.Ceva mai complicat.Hai sa o luam asa.Am 16 ani si am un prieten, nu vreau sa dau nume.L am cunoscut vara trecuta.Da chestia e ca facea faze naspa de genul:venea la mine si statea cam 10 minute.Sau imi spunea ca s a rasturnat cu masina[are 18 ani]si cand trecu cu prietenii pe acolo pe unde sa el era pe bicicleta.Sau il chem afara si mi zice ca nu are chef si din nou il vad cu prietenii.Ma rog. Dupa am plecat si n am mai iesit o perioada lunga cu el.Ne am despartit intr un final, spunandu mi ca este cu alta.Am avut cred ca o saptamana cu el.Dar dupa o luna si ceva de la despartirea noastra, ma suna cu nr ascuns.Asa trec 4 luni si ne impacam iar, dar din nou ne am despartit....Si m am combinat cu altul.Intr o frumoasa seara de duminica intru pe mess si imi zice asa:
el:buna cf?
eu:bine tu?
el:bine.Auzi? As vrea sa ne impacam din nou=(mi am dat seama ca nu pot trai fara tine
eu:mai vedem
Si ne am impacat.Tot asa de o luna jumate pana in prezent.Acum cateva saptamanii am facut o cu el[mare greseala, crd.]Si de multe ori are telefonul inchis.Ma rog....Trec peste.In seara asta intru pe facebook si si a actualizat starea...Dar faza e ca a scris:Mirela.
Nu stiu ce sa mai cred.Are poza la avatar cu mine, dar...Sambata asta vine la prietena mea ca sa ramanem acolo peste noapte.Bine inteles vine si iubitul acesteia. Vreau sa i fac o faza pe care sa nu o uite NEVER.Intrebarile mele sunt:1.ce sa cred?
2.Sa l ranesc?[nu vreau sa ne despartim ca eu chiar tin la el[
3. Ce faza as putea sa i fac?
Multumesc mult ca mi sunteti alaturi!

8 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Eu cred ca el nu te iubeste absolut deloc.
Cred ca ar trebui sa inchei relatia asta pentru ca iti face doar rau. Degeaba ti mortis sa ramai cu el(chiar daca il mai iubesti), pentru ca el va ajunge sa te raneasca tot mai tare, iar tu sa ii ierti tot mai multe.

| Zeref a răspuns:

1.Intalni-ti-va.
2.Stati intr-o camera doar voi.
3.Ia un picior de scaun si dai cu ea in maxilar, dar cand dai sa se auda ceva la impact.
Stii ce spun unii baieti? sau chiar el la prietenii lui?"Ce proasta e fosta mea..Bine ca mai sunt ca ea ca altfel noi n-am mai avea ce f.e.Vre-ti sa vedeti ca ma bag iar in seama cu ea?"Eu am facut la fel si stiu cum e.Doar ca sa nu o las sa-si gaseasca feriricea cu altu.E un fel de sado-sentimental.Iti stie slabiciunea si stie unde sa apese pe rana.Asta se intampla cand te daruiesti cu totul si iti pui increderea.
Din partea mea iti spun sa-i dai vant cu bate in cap pentru ca asta merita.Chestia cu lovitu a fost la modu figurat dar daca simti nevoia dai ca stiu genul lui de baieti.Eu cred ca meriti mai mult decat boschetarul ala chair daca nu te cunosc si nu stiu ce ai facut gresit.Dar stiu ca nu esti de vina.Aici ma regasesc per totallaughing)). Rusine sa-mi fie.SucceS.

| TudorBM a răspuns (pentru Zeref):

Ai dreptate, exact asa spune "uite ma ce proasta, o am la mana ii trag ceasul cand am chef" laughing Nu te-ai gandit un pic de ce cand te-ai cuplat cu baiatul respectiv a si intrat pe tine sa va impacati? Oare l-ai zgariat un pic si s-a gandit "asta poate mai mult de atat" thinking happy

| Zeref a răspuns (pentru TudorBM):

True True

| TudorBM a răspuns:

Cred ca i-ai dat prea multa importanta, si de aia si-a luat lumea in cap, te-ai impacat cu el de N ori normal ca oarecum, crede ca te are la mana.un sfat? cheama-l sambata incingel si nu fa nimic cu el, vezi cum reactioneazalaughing

| Dewald_Ingrid_1995 a răspuns:

Eu sunt de parere ca ai actionat pripit, te-ai culcat cu el stiind ca te-a cam facut sa suferi, dar asa suntem noi fetele, facem lucruri din cauza impulsurilor, nu e de condamnat si nici de regretat pentru ca faptul e consumat.
de crezut, poti sa crezi pe de o parte ca s-a folosit de tine, fiind si mai mare ca tine, a stiut cum sa te vrajeasca sa obtina ce vrea; pe de alta parte, din descrierea ta mi-am facut despre el urmatoarea imagine: este un tip destul de delasator si cam rebel, face ce vrea, te suna cand vrea dar nu iti raspunde cand suni tu etc...
de ranit nu il poti rani, nu cred ca te iubeste cu adevarat; daca iti sta in caracter, da-i un push flirtand evident cu un alt tip: in felul acesta ii ranesti orgoliul.
sper sa iti fi fost de ajutor, as dori sa te intreb: ce zodie esti tu si ce zodie este el? pupici