| alexutzaaaP a întrebat:

Buna TPU:* ce faceti? sa incep imi place foarte mult de un baiat. el e in clasa a 8 a eu a 6a. mereu vorbim la scoala glumim radem ne simtim bine dar nu stiu cum sa ii spun ca il pac si mi-e frica de reactia lui e un baiat foarte de treaba si odata glumea cu mine si cu prietenele mele spunea ca e cu mine da nu v-am spus sau ca stie cu cine se pune cu alexandra si chesti din astea dar acum cateva zile mi-a spus ca ii palce de o fata dar acea fata are prieten credeti ca am vreo sansa Fundaaaaaaa:*mersi anticapat(scuzati greselile)

8 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Spune-i ce simti! Asta sau indura "prietenia" cu el in timp ce el se duce dupa altahappyFa tu pasul pana nu il pierzi de tot!

| forever4you a răspuns:

Daca nu risti nu castigiwinking Fii sincera cu el si spune-i adevarulhappy

| Coozeman a răspuns:

Eu zic sa te uiti in ochii lui si sa ii spui ce simti.La fel ca in filmele alea de dor si inima albastra.

| maryanaa a răspuns:

Eu iti spun sa fi directa... spune-i ca iti place de el daca nu poti in fata dai un msj sau pe mess si at vezi ce iti spune daca si lui ii pl sau nutongue. ...mai bine sa incerci decat sa iti para rau mai tarziu tongue:*bafta

| iubesc a răspuns:

Desigur ca ai...fii mai curajoasa si spune-i tot ce simti cu adevarat

| DaughterOfDarkness a răspuns:

Eu zic sa il intrebi daca te place, pentru ca nu ai nimic de pierdut. Si e un avantaj ca sunteti buni prieteni si va intelegeti bine. Daca nu ai curajul sa il intrebi tu, roaga pe o prietena de a ta sa o faca in locul tau. Si eu am fost in situatia ta, doar ca nu l-am intrebat pe baiat daca ma place si dupa cateva zile mi-am dat seama ca l-am pierdut.
Daca ii place de o fata cu prieten eu zic ca nu prea are sanse cu ea.
Multa bafta si pupici :*!

| gby_6323 a răspuns:

Pai...incearca asa se te dai pe langa el.Adica ai zis ca stati mult la scoala.Glumeste intr-o ziii sau pe mess(daca ai) intreaal asa in gluma daca ii place de tine. daca iti spune-i ''da'' sa devii si tu mai serioasa si poate si el isi va da seama ca tu chiar il placi.succes.tine-ma la curent.chiar vreau sa vad ce ai mai facut:*

| wally_4993 a răspuns:

Bagate intr'o comvorbire mai intima cu el si spune-i sauuu spune-i ca'l iubesti ca'n prima zi dupa divortrolling on the floor