| anonim_4396 a întrebat:

Plac pe cineva! Uitati am venit in clasa a 4-a colega mea de banca tot punea paie pe foc, ca acelui baiat ii place de mine, dar atunci chiar nu-i placea. Cu timpul acea colega ii zicea ca dACA EL ma place nu inseamna ca trebuie sa tina ascuns. Cu timpul dupa ce el a auzit asta. s-a cam schimbat

La incep de a 5-a lui ii placea mult de o fata, dar de cand doamna de engleza ne-a mutat impreuna a inceput sa-si schimbe parerea cu privire la aceea fata. La franceza am avut de descris o persoana! El cand a ridicat mana sa zica am crezut ca va fi acea fata, dar nu, m-a descris pe mine! Colega mea de banca dintr-a 4-a a venit la mine si mi-a zis : Ti-am zis eu ca te place tu nu m-ai ascultat. Cu timpul am inceput sa-i dau si eu atentie acelui baiat, vine pe la banca mea, vorbim, dar de fiecare data cand suntem singuri nu mai stim niciunul ce sa zicem. Miercuri am avut niste bretele, el impreuna cu un alt coleg au hotarat sa ma traga de ele. Ziua urmatoare nu mi-am mai luat bretelele ci numai blugii aceea. Aveau in spate niste nasturi foarte ciudati. Vine la mine si zice : As putea sa te trag de astia azi. Colega aia era si ea acolo... Vezi ca te place, m-a intrebat cu ce nota am incheiat semestrul intai si eu stateam jos el in picioare s-a rezemat de scaunul meu si statea foarte apropiat. Nu stiu cum sa-i zic ca-l plac! Nu stiu cum sa fac sa-mi zica el asta stam si ne uitam unu la altul si nimeni nu face urmatorul pas, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai toate indiciile ca te place,din ceea ce ne spui aici,doar ca nu esti sigura!
Ei bine,baiatul te place,nu gresesti daca crezi asta,linisteste-te.
Toate actiunile lui sunt in acord perfect cu ceea ce simte pentru tine.
Doar varsta,lipsa de experienta si o timiditate fiziologica,il impiedica sa faca un pas inainte.
Ai rabdare si vei vedea ca el nu se va dezlipi de tine,iti va cauta mereu prezenta si privirea.
Sunt primele semne,si foarte clare,ale unei simpatii totale si definitive intre voi.
Nu-i nevoie sa-i spui tu ceva,ajunge sa-i arati,zambind,privindu-l,vorbindu-i dragut si aruncandu-i mici apropouri, din cand in cand.
Pastreaza-ti secretul, v-ati implicat amandoi intr-un joc de oameni mari, in care castiga nu cel ce vorbeste primul, ci cel ce stie sa taca mai mult!

4 răspunsuri:
| sokey a răspuns:

Mda... Eu unu am 15 ani si mi-a placut de o fata de 11 ani si cred ca si acum o plac. Dar am realizat ca imi fac rau singur. Am pus intrebare pe TPU si am vazut dintr-un raspuns ca era rau ce fac asa ca am incercat sa o scot din mintea mea. Nu am reusit complet dar mai am rabdare. One Love.

| forsaken99 a răspuns:

Pai la cat 11-12 ani o relatie...nu prea cred ca e bine.

| xDirectioner5 a răspuns (pentru forsaken99):

Eu nu vreau o relatie, vreau doar sa stiu daca ma place sau nu. Si crede-ma in zilele noastre unii colegi au deja iubite, dar mie nu-mi trebuie iubit trebuie doar sa stiu ce pareere aveti voi

| forsaken99 a răspuns (pentru xDirectioner5):

Da probabil te place nu putem noi sa spunem sigur dar incearca cine stie.