| anonim_4396 a întrebat:

Plizz vreau un raspuns repede.
Iubitul lui sys mea (o prietena ft buna ) sa incurcat cu una dintre prietenele ei crying ce sa ii fac...plange in continu... ce sa ii zic sad?

Răspuns Câştigător
| JackieSue a răspuns:

Sa-i faca si ea in ciuda cu unul mai frumos.Sa se arate fericita etc si sa-i spuna verde-n fata lu` ala ca l-a folosit ca pe o carpa ca de fapt a stat cu el numai ca-l placea o inaminadevil si ca, chiar vroia sa scape de el, dar i s-a facut mila.

N-am avut cine stie ce inspiratie [:-

12 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Woooooooow.si nu l-ai facut pe ala ca pe draq? Procul, nesimtitul, ordinarul, baga-i din astea ca sigur vrea sa le audawinking. Dar cum a putut sa faca asa ceva.vezi ca e o intrebare mai in spate ¨De ce iubim barbatii¨, arata-i prieteni tale, poate o consoleaza un pic big grin

mlm
| mlm a răspuns:

Fii mai tot timpul alaturi de ea, incearca sa o consolezi in mare parte, ajut-o sa uite prin ceea ce trece, iesiti in aer liber, mergeti in parc, la magazine, incearca sa o scoti din casa, evita pe cat posibil sa stea intr-o atmosfera monotona.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Asa a patit si prietena mea happyTu trebuie sa fi cat mai mult langa ea.Iesiti pe afara, sau invit-o la tine, petreceti timpul impreuna. Fa-o sa uite de acel baiatwinkingLa inceput ii va fi greu dar apoi o sa uite daca are o prietena care sa fie langa ea.winking
Ajut-o cat poti u de mult pentru ca sunteti prietene.Prietenul la nevoie se cunoastewinking

| Linda a răspuns:

Iti dau un raspuns crestin. Scopul vietii omului nu este sa fie fericirea ci sfintenia. Cea mai importanta relatie nu este cu un vreun om ci cu Dumnezeu. Poate citi Psalmi din Biblie si sa ii invete pe derost. Sunt foarte de ajutor nr 23, 27, 63...

| JustMeFlory a răspuns:

Acum nu prea ai cum sa o ajuti! Ea iti dai seama ca sufera si numai timpul va vindeca... Tu trebuie sa fii langa ea, vorbeste cu ea, iesiti sa va plimbati, iesiti la Mc, iesi cu ea la agatat! Atat poti face momentan.Si spune-i prietenei tale ca viata merge inainte!happy

| albastrel a răspuns:

Iesiti la agatat big grin daca nu o tona de inghetata ca tot este caldwinking

| Swany a răspuns:

Fii tot timpul cu ea. poate de suparare isi face ceva.am si eu o prietena f f f f buna care a trecut prin mai multe lovituri din astea. spune-i ca nu are rost.si ca nu merita.mai exista 1564 de baieti de care poate sa se indragosteasca si care nu fac asa ceva. ce a facut asta`oh go on
Distrati.va
fa-o sa. l uite >:d

| DrunkShepp a răspuns:

Pai mergi cu ea in parc, cu rolele pe scurt faceti ce ii place:mergi la un mall la film si vorbeste cu ex iubitul ei despre cat a facut-o sa sufere. Poate isi va da seama ca a ranit-o si ii va cere scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-l dea in... laughing) ce sa faca nu merita nenorocitii astia nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Lipsă de maturitate.
A dat-o afară din casă, de ce plânge? Ori a abandonat-o?
O experiență care o va face să fie mai atentă pe viitor.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Opinia mea, este sa ii precizezi ca pentru a scapaca de aceasta stare de melancolie, trebuie sa se impace cu situatia, cu ea insasi, sa gandeasca rational, cerebral.Si subliniez, sa se impace cu situatia si cu ea insasi, sa se bucure ca avut prilejul sa traiasca clipe frumoase, si amintirile sunt favorabile, trebuie sa ne bucuram de ele, chiar daca nu mai sunt.Si eu am trecut printr-o despartire, am fost singura, nu ma ajutat nimeni, nu am dorit sa l-e spun amicilor mei, suferinta mea, dar acum sunt bine, si gandeste-te am suferit in mine mai mult de 1 an de zile, pentru ca este imposibil sa nu iti planga inima in piept din cauza unui zapacit, dar acum am cunoscut un barbat minunat, in toata splendoarea cuvantului, mult succes, fi langa ea, conteaza foarte mutl, crede-ma...foarte mult.

| chanlee a răspuns:

Incearca sa ii scoti in fata cat mai des defectele acelui baiat, spune-i ca el a fost singurul care a pierdut nu ea, spune-i ca viata e prea scurta ca sa irosesti chiar si o secunda suferind pentru cineva care nu merita, petreceti cat mai mult timp impreuna si las-o sa se descarce ca timpul le rezolva pe toate!