| Georgi_4985 a întrebat:

Poate intari distanta o relatie puternica?

6 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Daca sentimentele sunt atat de profunde, cred ca DA. Dorinta partenerilor de a se revedea v0a creste zi de zi si cred ca acea speranta ii tine uniti, desi ei mai comunica si la telefon, pe messenger, etc

| Georgi_4985 explică (pentru ascovit):

Asta asa este...suntem la 2 ore 45 distanta. Bucuresti-constanta nu mi se pare o piedica atat de mare.dar e si teama aceea de necunoscut.

| coliflor a răspuns:

Sincer nu prea cred in relatii la distanta, asta nu inseamna ca ele nu exista dar intotdeauna unul din parteneri insala si crede ca am vazut multe in toti anii mei de "strainatate", asa ca...

| adryanaony a răspuns:

Depinde de cat de puternice sunt sentimentele...

| costina90 a răspuns:

Poate da, poate nu.am trecut si eu prin asa ceva.doar ca eu ma cam saturasem sa il astept si am gasit pe altcineva.dar cand a venit in tara sentimentele pentru el au reaparut si acum suntem unul langa altul.fericiti.nu fa prostia sa parasesti acea persoana chiar daca e la distanta mare de tine...si conteaza mult increderea in cazul asta...succes:*

| Georgi_4985 explică (pentru costina90):

Nu o fac. prefer sa risc.pentru ca e prea frumos acel sentiment chiar daca te vezi un pic mai rar.mersi pentru sfat :*