| anonim_4396 a întrebat:

Poate o fata sa te uite dupa ce am unblat aproape 6 ani impreuna? Dupa ce ne-am despartit din mai are pe altu adica si-a gasit pe altu nu ne-am certat niciodata adica nu am fost sa ne despartim m-a iubit si dintr-o data mi-a zis ca nu ma mai iubeste ce as putea face sa o recuceresc, recunosc ca am stresat-o dupa cu mesaje si telefoane, acum nu vrea nici sa ma vada, sa o las in pace acum mi mai draga mai mult ca oricand, ce sa fac? o seara placuta. Nu stiu de ce nu o pot uita, sa pot fi ca ea indiferent,,. Sa aveti Sarbatori Fericite si un an nou cat mai bun... Oricum a trecut ceva vreme, nici eu nu stiu ce simt,,

Răspuns Câştigător
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Buna Alin! O relatie care a durat 6 ani nicidata nu se va uita. Ti-o spun asta din propria mea experienta.Iti vei amintii de ea peste ani si ani dar o sa ai o alta parere.Cred ca te consumi prea mult.Trateaza totul cu tact.Fii indiferent pentru ca esti nesigur de ceea ce simti pentru ea in momentul de fata.Nu crezi ca poate sa fie doar orgoliul tau de barbat ranit si de asta sa spui ca mai vrei sa fii cu ea? Cred ca si tu te-ai cam saturat de aceasta relatie in timp. Dar acum este si posibil sa realizezi ca inca o iubesti.Acum cand ea are pe altcineva. E trist cand se intampla lucruri de gen, stiu cum e. Daca si-a gasit pe altcineva nu poate sa insemne ca te-a uitat. Poate vrea sa-si puna ordine in ganduri(bineainteles, putea f bine sa fie singura-nu in bratele altuia). Mai fa un calcul la rece si da-ti seama ce vrei de fapt. Poate ca iubirea voastra s-a consumat, stiu este greu. Dar decat sa fie mai rau mai bine iti amintesti de o relatie care a fost frumoasa, si atat! Numai bine! Iti doresc si eu un an mai bun fara probleme! Pupici!

13 răspunsuri:
| julieta a răspuns:

Imediat nu te va uita, iar tu nici atat! poate are alta relatie din dorinta de a te uita mai repede. 6 ani nu se uita asa usor, incearca sa iesi in oras cu prietenii, sa cunosti persoane noi, sa-ti mai distraga gandurile de la ea. Ea si-a facut alta relatie, nu vrea sa te mai vada, nu vrea sa mai reluati relatia. te amagesti singur gandindu-te ca va revenii la tine, si o sa suferi mult mai mult cand vei realiza ca "." a fost pus si nu va mai disparea.mult succes sper sa-ti revii cat mai repede si sa intalnesti persoana care te va face sa fericit

| julieta a răspuns:

Nu pot sa-ti trm msg in privat, lasa-mi id-ul tau daca vrei sa vb pup

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Eu nu pot trimite mesaje.mai bine lasa-mi tu id-u tau.pa pa.sa fii iubit!

| FunnyCreations a răspuns:

Mnu tiu ce aspn... 6 ani e mult fate sad nu am avut nici o prietenea in viata mea dar 6 ANI! pai ma gandesc ca flacara dintr-e voi s-a stins cu timpul nu a mai fost aprinsa inteleg ca suferi da convingeo cumva sa te ierte sau fa cumva sa o uiti sau gaseste si tu frate pe alta daca ea are pa altu si o sa o uti ai sa veziwinking

| FunnyCreations a răspuns:

Cosmin, am primit mesajul tau in 30, 12, 2009 la ora 13. 53 dar nu iti pot trimite mesaj :8 te rog trimite-mi ID-ul tau in mesaj pentru ca stiu sau cel putin cred ca o sa iti ridic moralul happy si poate o sa te ajut big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna seara, eu cred ca e imposibil sa uiti pe cineva cu care ai fost 6 ani, nu poti sa fii ca ea pentru ca tu inca mai tii la ea si pentru ca nu ti-a facut nimic care sa-ti dea motive sa o uiti, dar daca ea are deja pe altcineva asta ar trebui sa-ti dea de gandit. Ea nu mai doreste sa aiba de-a face cu tine, ar trebui sa renunti la ea si sa-ti vezi viata ta, nu spun ca e usor, dar nu trebuie sa te consumi din aceasta cauza, astai viata uneori ne mai da cate o lectie.Sarbatori fericite si un an nou mai bun decat cel care a trecut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

6ani? e mult.vezi-ti de treaba, ea pierde.cand se va intoarce va fi tarziu. daca o primesti inapoi vei gresi. fa-ti viata inainte.greseala se iarta, prostia se plateste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Indreapta-ti privirea in alta parte.Totul e pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uit-o draga. De fapt nu o mai iubesti, dar pentru ca ea te-a parasit, te agati de "sentimente". Orice "parasit/a" incepe brusc, sa il iubeasca "enorm" pe celalalt. De ce? Pentru ca nu accepta ca celalalt poate sa nu-l mai iubeasca, poate sa il paraseasca. Este doar o iluzie. Impaca-te cu gandul si las-o sa fie fericita, (daca o fi) iar tu vezi-ti de ale tale, cauta-ti o fata buna si fii fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Femeile sunt curve sunt in stare de orice. sa-ti fie frica in viata de 2 lucruri: de Dumnezeu si de femeie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu la fel

| d3mon a răspuns:

Salut! incearca sa faci lucruri noi, iesi cu prietenii in general fa ceea ce i-ti place mai mult.si eu am trecut prin asta si credeam ca viata nu mai are rost.am stat 4 ani cu cineva impreuna, ne-am despartit fara motive prea mari... pur si simplu s-a intamplat.intr-adevar e greu un timp dar tot-ul se uita iar cand ai sa vezi asta o sa-ti para rau ca ai suferit...bafta!

| robert_8946 a răspuns:

De uitat, nu te va uita. dar nici "in flacari" nu mai este dupa tine. ca doar este in bratele altuia, nu? asta ar fi marele pacat al ei, daca te iubea sincer nu cauta consolare in bratele altuia. e jalnic si de prost gust. no comment