| anonim_4396 a întrebat:

Am unblat cu o fata 5 ani si 7 luni adiaca pana in aprilie, in aprilie ne-am mai intalnit din mai are pe altu, am tot stresato cu mesaje si telefoane, am vrut sa imi mai deie o sansa recunosc am gresit Nu stiu ce sa cred oare ma mai iubeste sau ma uitat.Acuma mi mai draga, dimineata am sunat si a zis ca ma uraste sa nu o mai stresez, am unblat atata timp nu ne-am certat si nu ne-am despartit deloc da dintr-o data nu o mai vrut, a zis ca nu mai simte nimic pentru mine ce sa fac sa o las in pace sau sa incerc sa o recuceresc. Ea are 23 si eu 25 de ani, ozi buna?

Răspuns Câştigător
| maria a răspuns:

Alin, important este ceea ce doresti tu de la ea.Sa o recuceresti si sa fiti foarte buni prieteni, iubiti si sa deveniti un cuplu, apoi o familie. Tu spui ca ai "umblat" deci nu se intelege daca ati locuit sau nu impreuna ( sau ati avut o frumoase relatie platonica sau altceva mai profund, intim si personal). Poate dupa ani, ea s-a hotarat sa mergeti mai departe dar fiecare pe drumul lui. E greu ceea ce iti spun dar incearca sa vorbesti direct cu ea, fara telefoane si mesaje, fara stres, ca din tot ce a fost frumos, se va alege "praful" si e pacat, mai ales ca iti e draga.Trebuie sa o rogi sa iti acorde cateva minute si sa stai de vorba. Daca nu vrea si nu vrea, poti sa ii cumperi flori si o felicitare si sa ii scrii, urmand sa i le trimiti acasa, dar fara sa insisti sa te si primeasca, caci va fi si mai stresata si sa speri ca va dori sa vorbeasca cu tine, frumos, calm, civilizat. Daca ii cunosti parintii, incearca sa vorbesti si cu ei, daca nu reusesti si nu ai pe cine sa te sprijini, respecta-i decizia si desi doare extrem de rau, nu recurge la metode stresante ( telefoane, mesaje etc) caci iti vei face rau si tie, cat si ei. Tu ai nevoie de sustinere sufleteasca, de iubire, nu de stres, ca sincer vorbind daca te-ar stresa o d-ra cu telefoane, mesaje pe telefon, sau mesaje scrise lipite pe usa ( cum am auzit ca se practica) cred ca nu ti-ar placea.Esti tanar, ai 25 ani, viata inainte, ai grija de tine si mai ales, incearca sa comunici calm, cu rabdare. Daca ai gresit si tu si ea, sa va regasiti sau daca nu e cu putinta, sa mergeti fiecare pe drumul vostru, caci cu siguranta, cineva, undeva, te asteapta, vrea sa iti daruiasca iubire si sa te iubeasca.Fruntea sus si inima si mai sus.

2 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Draga alin,

Eu zic ca ar trebui sa incerci a-ti reface viata cu o alta persoana. E posibil sa o poti recuceri, dar flacara aceea, focul acela care ardea in voi la o singura atingere de la inceput nu va mai putea fi aprins pentru ca din pacate s-a stins sau e pe gata.

Gaseste-ti o alta fata pentru ca e foarte posiobil sa suferi o noua deceptie daca incerci sa o recuceresti. Nu merita sa suferi nici tu si nici ea.

In schimb poti incerca sa ramaneti buni prieteni. Mult succes!

Psihoyounger

| cefocsipara69 a răspuns:

Las`o in pace... oricum ea stie presupun ce simti tu pentru ea... poate o sa revina ea la tine daca isi da seama ca totusi simte ceva pentru tine... daca nu...pare rau...asta e...viata merge inainte.succeshappy