| Anonimul366363 a întrebat:

Salut, am făcut sex neprotejat cu prietena mea ieri, am pus prezervativul dar apoi l-am scos ca nu-mi plăcea dar nu am ejaculat in ea. Am auzit ca poate rămâne însărcinată cu acel lichid dinaintea ejaculării( când am simțit ca îmi vine am scos-o afara și am mai frecat-o puțin apoi am ejaculat). In 13 zile ii vine ciclul, poate sa rămână însărcinată?!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ejacularea spermei s-a produs in momentul precizat de tine : ''(când am simțit ca îmi vine am scos-o afara și am mai frecato puțin apoi am ejaculat)''. Fiindca este foarte bine stiut si cunoscut faptul ca momentul de incepere/pornire a ejacularii este semnalata prin senzatii specifice si inconfundabile cu circa 10-20 de secunde inainte de producerea efectiva a procesului de ejaculare a spermei. Inseamna ca in situatia precizata de tine se poate considera ca in mod cat se poate de cert si sigur, NU a ajuns sperma in vagin si ca atare dispare posibilitatea de a se fi putut forma o sarcina chiar si daca in acel moment inca exista posibilitatea ca prietena ta sa fi fost in ultima zi a PERIOADEI FERTILE. Iar ca raspuns final, se poate afirma ca in conditiile respective, in proportie de peste 99% a fost IMPOSIBIL sa se formeze sarcina. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine stie? Cum iti e norocul. Bine ca ti a placut... ce mai conteaza protectia?

| sofisis a răspuns:

Deci e cam pe la jumatatea ciclului menstrual, deci ar fi sanse sa fie fix in perioada cu fertilitate maxima.
Daca 100% nu a ajuns absolut nici o picatura de sperma in vagin, sunteti safe.

Răspuns utilizator avertizat