| JacobD1 a întrebat:

URGENT!

Poate sa ramana insarcinata daca nu am ejaculat in ea?

Am facut dragoste (sex) cu prietena mea (acum 2 ore) dar nu am ejaculat in ea. Am inceput fara sa folosim prezervativ si cand am simtit ca se apropie momentul ejacularii, mam oprit si am folosit prezervativul, dupa care a urmat totul dupa carte...
Intrebare: Poate sa ramana insarcinata daca nu am ejaculat in ea?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. Daca esti absolut sigur ca nu ai ejaculat nici macar o picatura cat un varf de ac si ai macar 5-6 ani de experienta sexuala care sa-ti sustina aceasta siguranta, riscul este cuprins intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care se gaseste femeia.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Totul ca la carte?
Nu rămâne însărcinată.
Folosește prezervativul de la începutul actului sexual, așa se face ca la carte, amice!
Pa, pa.

| JacobD1 explică (pentru Legiuitoarea):

Offf ce oameni. eu am nevoie de un sfat. nu am pus intrebarea asta sa va bateti joc. pa pa si tie

| Legiuitoarea a răspuns (pentru JacobD1):

Bună din nou.
Cu ce te-a deranjat răspunsul meu?
Nu te-am certat, doar am completat ceva la întrebarea ta.
Nu o interpreta ca bătaie de joc, departe gândul ăsta.
Aveți grijă de voi.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Daca e asa cum zici nu o sa ramana insarcinata

| JacobD1 explică (pentru mona):

Sa zicem ca s-a scurs putin in vagin, Doamne fereste, cum aflu ca e insarcinata? si ce ar trebui sa faca ca sa nu se dezvolte embrionul in ovul?

| mona a răspuns (pentru JacobD1):

Pa acum o sa vedeti voi daca ii intarzie ciclul si8 daca ii intarzie mai mult de o saptamana, sa isi faca un control ginecologic, i se va face un ecograf unse se va vedea daca e sarcina sau nu

| dragos9234 a răspuns:

Fara ejaculare in vagin nu ramane insarcinata.

| Vix999 a răspuns:

Stii ca inainte de momentul ejacularii ai o pre-ejaculare nu? Si stii ca si aia poate contine spermatozoizi nu? Si stii ca aia nu mereu o simti nu? Deci da...metoda coitus interruputs nu este cea mai sigura metoda. Deci da, sanse sunt.
Mai mici ce-i drept, dar sunt.

| JacobD1 explică (pentru Vix999):

Da stiu am citit si eu despre asta. ideea e ca nu venise momentul ala cand trebuia sa ejaculez. inainte de ejaculare se simte ceva dar nu pot sa va explic.
si cred ca era departe de acea senzatie cand se petrece pre-ejacularea. m-am oprit la timp.

| Vix999 a răspuns (pentru JacobD1):

Acel lichid nu are ca regula sa vina fix inainte sa ti dai drumul ...si nu prea il simti, d aia e periculos. Daca nu stii sigur spune i fetei sa ia pastila de a doua zi in maxim 72 de ore. Daca au trecut cele 72 de ore...sa astepte aprox 2 saptamani si sa faca un test de sarcina. Daca a ramas, din pacate trebuie sa faca chiuretaj daca nu vrea copilul

Răspuns utilizator avertizat
| iuly12345 a răspuns:

Ufff, Ufff! Respunsul ar fi asta : S-ar putea pentru ca mici scapari sunt... asa ca treaba voastra. va descurcati. sunteti copii mari. stiti sa cumparati un teste de sarcina!

| BuckWild a răspuns:

Iti spun eu altceva, nu ramane insarcinata daca nu ai ejaculat in ea, dar daca ati inceput o alta partida dupa...prima happy, sunt sanse de 20-30% sa ramana.