| stefana1995 a întrebat:

Pot avorta daca sunt in prima luna a sarcini? stiti cam cat costa?

Răspuns Câştigător
| Rukhsandra a răspuns:

Imi pare rau sad ca s-a ajuns la discuti inutile si toate Maica Terezele vin sa comenteze aici si daca ar fi in situatia ta ar fugi imediat la doctor dar ma rog....Imi cer scuze inca o data sad

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Poti, da.
Cat costa? Sanatatea ta fizica si morala.

| Rukhsandra a răspuns:

Este recomandt sa avortyezi in primele 4 luni( cat de repede poti si sa nu ai o sarcina avansata)

| mona a răspuns:

In prima luna daca faci avort sunt sanse sa nu te curete de tot si sa ti ramana ceva resturi[mie asta mi s a zis] asa ca mai bine mai asteapta inca o luna, costu avortului variaza de la un spital la altu, fie de stat sau particular

| missoriginal a răspuns:

Da, poti avorta...
Bine ca ai stiut sa te **** si acum vrei sa scapi de copilu' ala nevinovat. Dar stai calma, va veni si ziua cand vei da socoteala

| Rukhsandra a răspuns (pentru missoriginal):

Daca face sau nu avort este o decizie strict personala...nu trebuie sa judecam pe nimenibig grin Si in plus e doar un embrion in primele luni big grin nu se poate numi o fiinta vie cu constiinta si sentimente big grindeci nu te poti numi criminala

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rukhsandra):

Prost mai gandesti.Sincer..Gandeste-te si tu ca acel,, embrion"cum ii zici tu. poate deveni copil.Se poate bucura si el de viata.Trece prin ea..are parte de bucurii si tristeti.Fie ca e un embrion in prima luna in celelalte devine copil. Da, e treaba ei ca a hotarat asta dar ar trebui sa se gandeasca si ca ar putea oferi viata cuiva.Si,dupa parerea mea, se poate numi criminala!

| missoriginal a răspuns (pentru Rukhsandra):

Da, nu trebuie judecati oamenii dar trebuie' sa li se deschida ochii.
Faza cu embrionul si,, nu se poate numi fiinta vie cu constiinta si sentimente'' sa si ca ma cam deranjat.De fapt m`a deranjat foarte tare! Cum poti spune ca aia nu e o criminala daca a stiut sa-l faca si acum il omoara practic.

De fapt, e si un lucru bun ca vrea sa scape de el.Asa saraca fiinta nu va mai avea de suferit cu asa o mama.

P.S.Sa stiti ca s`au inventat si prezervative...

| Yuyakee a răspuns (pentru Rukhsandra):

Sti gandeste-te putin...si tu ai fost asa cat un embrion sau cum spui tu...si totusi ai primit viata, te-ai nascut, dar ce vina are acel copil:) nenascut, nu e vina lui ca aceasta domnisoara nu a stiut sa se protejeze:). si sa se gandeasca si ea putin, ca poate acel copil are sentimente chiar daca de abia exista. este si un clip http://www.youtube.com/watch?v=fRsCLY2oGZU VA ROG FETELOR UITATI-VA INAINTE SA FACETI UN GEST MORTAL.(nu bagati in seama data.MESAJUL CONTEAZA)

| Rukhsandra a răspuns (pentru Yuyakee):

Eu am fost dorita de parintii mei ..asta e diferenta.
De ce sa faci un copil daca nu esti pregatita financiar, fizic si psihic? De facut e usor dar de crescut e mai greu

| athos01 a răspuns:

Poti avorta maxim pana in trei luni

| Dana_Balsoiu_1992 a răspuns:

Avorteaza'te si pe tine. Ia vezi, poti? happy

| atige a răspuns:

Pun pariu ca mai mult de 14 - 15 ani nu ai. Din cauza pustoaicelor ca tine sunt copii pe strada abandonati. Data viitoare cand ti'o mai tragi incearca sa folosesti prezervativul sau anticonceptionale sau omoara'te direct, asa ne faci un favor si noua.

Inteleg fetele care fac avort dupa ce au ramas insarcinate in urma unui viol, dar copilele ca tine, nu prea. Adios

| cristinascumpyk a răspuns:

Da poti daca vrei vb pe mess siti zic mai multe cristinutza_scumpyk90

| stefana1995 explică:

Nu v'am cerut parerile voastre personale sau sa va baga'ti in viata mea, perfectelor ce sunteti. v'am pus 2 intrebari. ori raspunde'ti ori transformati'va in dumnezeu si dupa veniti si comentati rahaturi

| Rukhsandra a răspuns (pentru stefana1995):

Imi pare rau sad ca s-a ajuns la discuti inutile si toate Maica Terezele vin sa comenteze aici si daca ar fi in situatia ta ar fugi imediat la doctor dar ma rog....Imi cer scuze inca o data sad