| anonim_4396 a întrebat:

Pot ramane gravida daca, dupa ce am avut primul contact sexual pe data de 21, menstruatia mi-a venit pe 25, avand in vedere ca nu am un ciclu regulat? [ culoare, aspect, flux, si celelalte sunt la fel, dar mai astept sa vad daca ma tine tot atata timp cat ma tinea inainte ]

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil nu esti insarcinata (presupunand ca trecusera mai mult de 21 de zile de la anterioara menstruatie in momentul in care ai avut o noua sangerare). Oricum, cert vei sti facand un test de sarcina la 21 de zile de la contact urmat de un consult ginecologic.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu poți rămâne însărcinată, ovulația este deja încheiată dar atâta timp cât tu nu ai un ciclu menstrual regulat este bine să folosiți prezervativul.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Erai in perioada nefertila, nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai el a folosit prezervativul sau nu? Oricum, daca nu ai simptome nu te ingrijora.thinking

| dede16 a răspuns:

Avand in vedere ca menstruatia ti-a venit, asta inseamna ca ovulul nu a fost fecundat, ar suna ceva logic.Nu cred ca ai avea cum, practic ar fi ceva ciudat.Nu are nicio legatura durata daca tie ti-a venit.Ai avut noroc de data aceasta. Voi chiar nu stiti sa va protejati, oameni buni?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Din punctul meu de vedere, daca nu ai niciun simptom de a fi insarcinta in zadar iti faci griji! Nu prea este posibil sa fii insarcinata! deoarrece ai avut ciclu! La mine deseori ciclul intirzie cu 6-8 zile, si mereu este tot normal! dar cu toate astea fa test de sarcina si tu singura vei vedea raspunsul! Dar eu cred ca este cam absurd! sa crezi asa! Totusi protejeaza-te...ca sa nu-ti faci asa mari griji...
Ok bafta! Sabina...