| Mitreanu_Anuka_1997 a întrebat:

Pot rămâne însărcinată dacă am făcut sex neprotejat cu 2 zile înainte de ciclul menstrual? Ne dorim mult un copil. Va mulțumesc

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Nu erai in perioada fertila.

| corbulalbrosu a răspuns:

NU, in nici un caz nu poti ramane insarcinata, chiar daca partenerul a ejaculat in vagin. Posibilitatea de a se forma o sarcina in ultima saptamana a ciclului menstrual adica cu 7-8 zile inainte de menstruatie, se considera teoretic ca fiind IMPOSIBILA in proportie de peste 98%. In cazul in care femeia doreste sa ramana insarcinata este indicat sa intretina relatii sexuale neprotejate cu ejaculare in vagin de mai multe ori pe zi, in perioada de mijloc a ciclului menstrual adica in intervalul zilelor a 10-18 -a (c.m.) numararea incepand din prima zi de menstruatie. Multa sanatate.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu se poate.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti ramane gravida. Ca sa ramai gravida trebuie sa faci sex cu iubitul tau incepand cu a 10-a zi de la inceperea menstruatiei pana pe la a 15-16-a zi cand este perioada maxima de fertilitate.

| sofisis a răspuns:

Nu prea...

| Bacristivirgulaintrebasicristi a răspuns:

Da, poti! Funda?