| maricika_1864 a întrebat:

Pot sa fiu insarcinata daca am prieten si el ma atinge cu mina pe la vagin? uneori pune mina si pe penisul lui si dupa pe vaginul meu si eu il ating pe penis dar nu-mi ating si vaginul.eu cred ca nu voi ce parere aveti? as vrea sa nu face glume pe seama intrebarii mele si sa-mi raspundeti serios.

Răspuns Câştigător
| mariamaya08 a răspuns:

Nu, stai linistita.

Hmm.nu inteleg de ce unele persoane reactioneaza asa. Sunt persoane care intr-adevar nu stiu, nu au curaj sa vorbeasca cu parintii lor, din cauza ca acestia sunt probabil prea exigenti. Noi nu trebuie sa facem "misto" de aceste persoane care au nevoie de ajutorul nostru. Suntem pe acest site ca sa ajutam lumea si sa raspundem la intrebarile lor cat mai clar si eficient, nu ca sa ne rugam pentru "funditse", nu in asta consta acest site.

21 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu ramai insarcinata, stai linistita.
Pt. a ramane insarcinata e nevoie de penetrare, ma gandesc ca nu avea sperma pe penis si apoi iti baga degetul cu sperma in vagin, ar fi prea de tot.
Informeaza-te mai mult pe viitor ca nu se ramane asa insarcinata.

| madalicious a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata in acest mod. Dar totusi cea ce faceti voi e o chestie...rusinoasa,si cam scarboasa parerea mea. Daca nu faceti sex, de ce va mai pipaiti zonele intime stand dezbracati? thinking :-&

| madalicious a răspuns:

@firefly se pare ca avem pareri diferite si nu, nu am 14-15 ani, am 16, si stiu cum se numeste genul ala de "contact sexual" dar consider ca pentru a sta gol in fata partenerului iti trebuie ceva indrazneala si lipsa de minte, plus ca nu mi se pare ceva normal ci o perversiune. scuza-ma dar eu mi-am exprimat parerea daca nu-ti convine, asta este.winking

Alte răspunsuri
| εїз a răspuns:

Deci. in primul rand gandeste inainte sa pui vreo intrebare.
In al doilea rand, logic ca nu ai cum sa ramai insarcinata pentru ca odata ce nu ati practic un act sexual, si nu ai facut sex cu el, si sperma nu a ajuns adanc in sperma ta, si ti s-a rupt himenul. asta daca mai esti virgina, normal.

Poti face asta pana la nesfarsit. sa-i pui mana pe penis, sau chiar sa-l sugi, dar poti risca si anumite boli daca baiatul nu este intretinut si nu se spala in zona penisului.
Eu zic sa faceti direct sex, sa nu va mai excitati atata. ca baiatul odata ce se excita cand sta cu tine, practic doreste sex, si tu la fel. si el cand ajunge la el acasa. se masturbeaza. tu visezi ca faceti sex, asa ca vorbiti odata. sa cumpere un prezervativ si sa incercati sa faceti sex. sau tu anticonceptionale pentru a nu ramane insarcinata. Daca el se masturbeaza si se ejaculeaza, si are penisul de sperma si pe degete putin, si dupa aia iti pune tie mana pe vagin, sau degetele, atunci exista o posibilitate de a ajunge sperma in vagin, dar trebuie sa ajunga foarte foarte adanc in vagin.
Deci, in cazul tau nu iti poti face probleme. asa ca stai linistita, bafta.

| 2696 a răspuns:

Sincer eu zic sa nu mai jucati asapentru ca puteti sa o dati in...sarcina. La inceputul actului sexual( preludiu) baiatul isi lubrifiaza penisul cu un lichid numit lichid seminal care contine si el spermatozoizi deci trebuie sa ai grija. Spune-i sa nu mai puna mana pe penis inainte si fa-i tu placerea astawinking

| hehehe a răspuns:

@maricika mama, cati ani ai tu? de curiozitate. orice fetiscana in zilele noastre stie ce presupune o sarcina. De fapt stie ce conduce la o sarcina. Sex oral sau sex vaginal/penetrare, si apoi ejaculare. Si acum daca tot m-am apucat sa-ti spun. sa termin happy. Ejacularea presupune eliminarea sacadata a spermei(substanta ce contine spermatozoizi. adica pestisorii aia care inoata spre ovarele tale si iti lasa un bebe). Sper ca am fost destul de explicita.

Fundita big grin?blushing

| StropiDeDor a răspuns:

Nu, nu poti ramane fara penetrare.
@madalicious-se numeste peeting. unora le face placere asta.rusinos nu vad de ce ar fi sa stai gol in fata partenerului.

bine, vorbesc pentru persoane mai mari, ca daca ai 14-15 ani, mai bine citeste o carte!

| AlndChocolate a răspuns:

Nu ramai insarcinata daca el te atinge cu degetul pe la vagin.
Poti ramane insarcinata doar daca ejaculeaza in tine.
Dar ca sa nu ejaculeze protejati-va si aveti mare grija.
Bafta;*

| ynacuf a răspuns:

Practic sigur nu si nici teoreticoh go on ar fi prea de tothee hee...de exemplu eu cu prietenul meu asa cam pe la inceputul actului-> pune chiar si penisul pe vagin.(excitatia e mai mare asawhistlingblushing ) si nu s-a intamplat nimic big grin deci la tine sansele ar fi mult mai mici decat la minehee hee. stai linistita:*

| Lavu a răspuns:

Nu... nu potiwinking

| KATTY_9143 a răspuns:

Nu stai linistita

Alte răspunsuri
| Kretu01 a răspuns:

Atata timp cat nu exista contact sexual e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici intr-un cazlaughing

Răspuns utilizator avertizat
Alte răspunsuri
| mihaibubu1234 a răspuns:

Pai este imposibil daca nu si-a dat drumul in tine

Alte răspunsuri
| bloodyginger a răspuns:

Deci oamenii astia sunt chiar idioti. in primul rand spermatozoidul poate sa traiasca in corpul unei femei intre 4-5 zile, si nu mi se pare deloc stupida intrebarea fetei am citit undeva ca "pot sa raman insarcinata in orice alt mod, decat prin a avea contact sexual propriu-zis", raspunsul este DA. Daca putina sperma ajunge aproape de deschizatura vaginului, atunci exista o mica sansa ca unul sau mai multi spermatozoizi sa intre inauntru si sa fecundeze un ou." am patit si eu ceva asemanator ca si tine si eram in timpul ovulatiei, cu 2 saptamani inainte sa imi vina menstruatia laughing si mi-e o frica de mor. pana la urma ai ramas insarcinata, sau nu?