| Liiiax99 a întrebat:

Poți sa ai orgasm fără sa simti? (La fete) funda.

14 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Asta e tare.
Daca raspunzi, iti raspund si eu.
Poti sa te sinucizi fara sa mori?!

| SG1995 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Da, se cheama tentativa de sinucidere.

| corbulalbrosu a răspuns:

IMPOSIBIL. Doar sa fii in situatia/starea de a fi ''moarta'' ca urmare a betiei sau a drogarii. big grin

| SG1995 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Tot n-ai cum, un orgasm da un semnal de alarma in tot corpul, poate daca e vorba de coma tot ce e posibil.

| Freya1 a răspuns:

La femeie prima fază se caracterizează prin intensitatea crescândă a dorinţei sexuale şi prin modificări care afectează organele sexuale (turgescenţa clito­risului, umflarea labiilor vulvei, erecţia mameloanelor, întărirea sânilor) şi diverse funcţii fiziologice (accelerarea ritmului cardiac şi a respiraţiei, senzaţie de căldură, înroşirea pielii). In faza de platou senzaţiile rămân intense insa inima şi răsuflarea scad in intensitate.

Faza orgastică este marcată prin declanşarea incontrolabilă de contracţii ale muşchilor vaginului şi perineului însoţite de o secreţie a glandelor vaginale. Ea este urmată de faza de rezoluţie caracterizată printr-o cădere a excitaţiei

Crezi ca poti sa nu simti asta?

| fata14783257 a răspuns (pentru Freya1):

You pothh

| Freya1 a răspuns (pentru fata14783257):

Pai nu?

| fata14783257 a răspuns (pentru Freya1):

Se shtyyyyeeeeeeeeeee

| sofisis a răspuns:

Nu. Exclus categoric.

| SG1995 a răspuns:

E imposibil atat la baieti, cat si la fete, cand si orgasm simti o senzatie placuta in zona genitala, sigura cale in care ar fi sa ai orgasm fara sa simti sr fi daca ai fi paralizata in zona intima, totusi si aceasta situatie e imposibila deoarece in lipsa senzatie tactile creierul nu poate fi stimulat sexual.

| GabrielGL a răspuns:

Da se poate cum si la barbati dar asta dupa multtt stat si cu o anumita stare care iti creeaza orgasnul, am intalnit o fata care se uda deja cand il vedea pe tip si dupa ce il atingea era deja libera o data, deci se poate succces

| SG1995 a răspuns (pentru GabrielGL):

Tu te referi la orgasm involuntar nu la unul non-senzitiv.

| VasileMarian2309856 a răspuns:

Care ar mai fi sensul in a-l mai avea?

| Yurithebest a răspuns:

Nu fata draga, nu exista asa ceva.