| speed17 a întrebat:

Poti sa iubesti pe cineva fara sa te intalnesti cu acea persoana?

Răspuns Câştigător
| Alisse a răspuns:

Da

| speed17 explică (pentru Alisse):

Poti sa imi spui si de ce?

| Alisse a răspuns (pentru speed17):

Am cunoscut un caz in care doua persoane s-au cunoscut pe internet si vreo 2 ani au tinut legatura si pe parcurs au devenit iubiti se iubesc si acumhappy

| speed17 explică (pentru Alisse):

Foarte dragut :X

| Alisse a răspuns (pentru speed17):

Da estebig grin

| speed17 explică (pentru Alisse):

Deci e posibil? Multumesc foarte frumos de raspuns, acord funda cu cea mai mare placere.

| Alisse a răspuns (pentru speed17):

Da normal eu cred ca se poate..Cu placere!big grin

29 răspunsuri:
| unarab40 a răspuns:

Eu am o relatie cu o fata de 8 ani doar prin net si ne iubim,, zic da poti

| Adrianetc a răspuns:

Nu,este pur atractie fizica, obsesie sexuala.Eu nu cred ca te-ai indragostit de o fata urata grasa etc. Te-ai "indragostit "de o fata frumoasa, deci este doar atractie, doar placere vizuala.

| Exilee a răspuns:

In niciun caz. Asta se cheama obsesie/ singuratate si imi pare rau sa o spun, dar cineva care crede ca poate sa intemeieze o relatie virtuala si sa dureze la nesfarsit, nemaifacand diferenta intre mediul virtual/real nu este in toate mintile.

| speed17 explică (pentru Exilee):

Da, dar de a o relatie "virtuala " cum zici tu, se poate ajunge la una reala, pentru ca asa cunosti presoane noi. Nu esti de acord?

| Exilee a răspuns (pentru speed17):

Sunt de acord cu tine aici. Partial, dar sunt de acord.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sa iubesti nu, poate exista atractie

| speed17 explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Atractie la ce? Asta e obsesie...

| Alisse a răspuns (pentru speed17):

Pff doar atractie poate sa existe mai degraba in realitate decat virtual si iti spun de ce fiindca cand ai o relatie virtuala cu cineva se pune baza mai putin pe atractie fizica.

| speed17 explică (pentru Alisse):

Stiu, ai dreptate, dar unui prieten de pe net ii poti spune niste chestii si stii ca nu te va trada.

| Alisse a răspuns (pentru speed17):

Da se poate.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru speed17):

Obsesie, fratioare cunosc o multime de persoane care au familii, cu relatii incepute, pe facebook, pe hi5, sau chiar pe mess, deci nu e nici o obsesie, dar nici iubire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea.

| MetalHead04 a răspuns:

No.

| bunicisibuni a răspuns:

Da pentru că o să vorbești cu acea persoană și o să vezi că e o persoană bună și tot așa... încât nu o să mai ai nevoie o vezi cum arată, o să te uiți numai la suflet.

| NiKoLeT a răspuns:

Da, sigur

| Raul5765578 a răspuns:

Nu

| speed17 explică (pentru Raul5765578):

De ce?

| Raul5765578 a răspuns (pentru speed17):

Pentru ca virtual nu exista sentimente doar atractie fizica

| Chupulix a răspuns:

La inceput va parea posibil, dar pe parcurs vei vedea ca ai nevoie de ceva mai mult... Imbratisari, saruturi, atingeri, dragoste.

| Anonimusxxxxx a răspuns:

Da...

| Kattth a răspuns:

Nu se poate, cel putin pana nu vezi persoana nu ai cum. E doar o senzatie de atasament...am trecut si eu prin asta. Poate atunci cand te vei intalnii cu persoana aceea in realitate nu o sa existe deloc chimie intre voi, eu asa am patit.

| speed17 explică:

Va inselati cu totii, exista iubire si la departare, sunt sigur happy

| DiabolickM11 a răspuns:

Se poate iubire de la departarebig grin