| DailySmoker123 a întrebat:

Poveste lunga, o s-o fac sa para scurta si sa adresez o intrebare. Ideea e ca prin august am cunoscut o fata si mi-a placut de ea pe moment, am discutat despre asta si mi-a zis ca pentru moment nu ma vede decat ca pe un prieten bun, timpul a trecut, am ramas prieteni, am vorbit des am mai iesit prin oras, mie mi-a cam trecut, nu imi mai place de ea. Doar ca weekend-ul trecut am iesit iar in oras si ne plimbam printr-un magazin si m-a luat de mana, eu nu am zis nimic am lasat sa decurga totul de la sine si am mers de mana prin magazin-ul ala vreo jumatate de ora si am vorbit, am ras etc. Vad ca iar incepe sa-mi placa de ea, weekend-ul asta iesim iar, ce zice-ti? Ar fi momentul potrivit sa incerc sa o sarut de data asta? Nu cred ca ar refuza.Va astept sfaturile. Multumesc!

3 răspunsuri:
| paulalove a răspuns:

Daca simti ca trebuie sa o saruti eu te incurajez sa o faci dar te previn : sa nu lasi lucrurile sa decurga de la sine pe tot parcursul relatiei cu ea si incearca sa fi cat mai romantic posibil. Iar cu sarutul cred ca daca o iubesti nu astepta sa iti zica si ea ca te iubeste ci treci la fapte pentu ca fetele se pierd cand e vorba de asa ceva si o sa se indragosteasca de tine. Crede-ma stiu ce zic pentru ca sunt fata. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Roses4us a răspuns:

Eu spun ca da. Doar ca ai grija. poate nu e ceea ce pare dar din catae spui, totul merge bine.

| Schloss a răspuns:

Hei, sfatul meu e sa nu te grabesti. Nu stii inca exact in ce stadiu sunteti (sunteti impreuna? nu sunteti? sunteti asa... intre doua ape?) Asteapta sa vezi exact ce se intampla, nu trece direct la actiune, poate tipa vrea sa te testeze, cine stie?