| anonim_4396 a întrebat:

Povestea mea e putin mai complicata, de un an si patru luni sunt implicata intr-o relatie, unde sunt sentimente foarte puternice. Vina este numai a mea. Imi umileam iubitul in fata celorlalti, nu il bagam in seama, il minteam si il inselam. Stia ca fac asta, chiar eu i-am spus, dar m-a iertat, deoarece ma iubea foarte mult, acum vreo 2 luni s-a schimbat putin roata, nu ma injura, nu ma insala, nu rade de mine, dar ma omoara prin indiferenta.Ma gandeam si la faptul ca numai ma iubeste, dar el inca mai tine la mine, consider ca vrea sa imi de-a o lecti. I-a cam iesit. Merit toate astea doar ca eu, chiar vreau sa ii arat cat de mult m-am schimbat, nu vreau sa ii spun prin vorbe ci doar prin fapte. Am nevoie de el mai mult ca niciodata. Cum ar trebui sa ma comport? Funda si multe multumiri!

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

Dreptate ai, o meriti. Oricum, tu daca vrei sa ii arati ca te-ai schimbat si daca il iubesti cu adevarat atunci incearca sa vorbesti cu el la modul cel mai serios si roaga-l sa-ti mai ofere o a doua sansa. Daca mai tine la tine exista o posibilitate sa te ierte. Sincer sa fiu daca a inceput sa faca asa sunt foarte multe sanse ca tu sa ii fi "omorat" sentimentele pe care le avea fata de tine si acum iti primesti rasplata. Este exact legea actiunii si a reactiunii. Acum daca ar fi sa presupunem ca vei reusi sa-l faci sa-mi mai ofere o noua sansa, el deja si-a pierdut increderea in tine datorita comportamentului tau total neadecvat. Cat despre ce spui tu, ca il iubesti, daca il iubesti cu adevarat si stii ce e mai bine pentru el, atunci lasa-l sa isi continue viata.

Scuza-ma daca sunt prea aspru, insa daca l-ai fi iubit de la inceput nu ai fi facut nimic din toate acele lucruri si nu s-ar fi ajuns aici. Daca nu ai stiut sa pretuiesti ceea ce ai avut, acum platesti pentru mandria ta. Din nou, fara suparare.

Have a nice day.winking

6 răspunsuri:
| ChangeYourLife a răspuns:

Bai deci fi atenta ce trebuie sa faci te duci in timp ce ploua iei niste spreiuri di alea colorate te duci in fata casei lui si scrii,, Te iubesc" cu litere mari si daca ai norocu ca el sa fie acasa si sa vada ce facusi te cheama in casa daca nu stai in ploaielaughing nu ma ceai ca glumeam am vazut si eu intr-un film nu eu nu cred ca mai ai sansesad dar incearca sa vb cu el, baga-l in seama, stai mereu in preajma lui si poate te va ierta (zic si eu)

| i86e2 a răspuns:

Pai mi se pare clar ca vrea ceva mai mult si daca tu nu i-o dai, o sa mearga la alta.winking

| Oanna07 a răspuns (pentru i86e2):

Ideea este ca mi-am inceput viata sexuala cu el, deci nu este vorba ca se desparte de mine doar ca eu l-am refuzat

| i86e2 a răspuns (pentru Oanna07):

Poate vrea oral, anal, dracu stie ce mai vor astia in ziua de azi.

| Marry410 a răspuns:

Daca chiar te iubeste, o sa te ierte..., poti sa0i arati prin fapte, iesiti afaara, in oras la suc la pizza, vezi u! Si apoi zi ca te-ai schimbat si ca vrei s-o iei de la capat! Bafta!

| Ciresyk a răspuns:

Parerea mea e ca daca se simte foarte ranit, nu prea mai ai ce sa faci.Tu daca ai fi in locul lui, ai putea sa treci peste tot si s-o luati de la capat?