| Silyca a întrebat:

Povestea mea s-a intors in alta parte.Azi mi-am luat inima in dinti si m-am imprietenit cu fata de care imi place ne-am simtit foarte bine o faceam sa rada ne-am jucat cu mingea... Dupa cateva ore imi face cunostiinta cu prietena sa si tot asa ne distram ne intelegem foarte bine dar ele si-au dat seama ca-mi place de prima fata dar nu au spus nimic...Prietena ei era cam timida in preajma mea si se inroseam des dupa o ora am vrut sa ma intrebe ceva doar pe mine dar eu am refuzat mi-a cerut faceebokul iar eu am plecat acasa. Dupa ce am ajuns acasa mi-a scris pe facebook si mi-a cerut idul de mess dupa ce i l-am dat fata si-a luat un pic mai mult curaj si a intrebat cand mai vin la ei si a inceput sa flirteze cu mine.Prima fata are prieten dar a doua nu are si ma place eu o consider draguta si am observat ca ne potrivim.Ce sa fac ce parere aveti? Funda tongue

Răspuns Câştigător
| DeatHPupp3t a răspuns:

Pai...cunoasteti-va mai bine si vezi daca merita(ma refer la a doua fata). eu spun s-o prelungesti nu prea mult dar nici prea putin, pentru a fi sigur atat de sentimentele tale cat si de ale eihappy succes

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Complicata situatie!

| DeatHPupp3t a răspuns:

Pai...poti incepe simplu cu o discutie despre o rasa de caine ( ii spui ca uite mie asta imi place si poate imi iau si o intrebi ce parere are sau daca te-ar ajuta sa ai grija de catelul respectiv). sau poti pur si simplu sa-i spui ca vrei sa jucati un joc( tu o intrebi ceva, ea raspunde. ea te intreaba, tu raspunzi. si tot asa) doar ca trebuie sa pui intrebari care te-ar putea ajuta sa o cunosti mai bine, nu intrebari ori si cum. sau de exemplu o data intreab-o ce a facut azi sau daca ati petrecut ziua impreuna intreab-o daca i-a placut etc si la un moment dat aduci cumva discutia in asa fel incat sa duca spre dragoste, trandafiri, saruturi etc. de ex o poti intreba ce este dragostea pentru ea chestii in gen.(dar trebuie sa o faci subtil adica sa nu-si dea seama). succes

| DeatHPupp3t a răspuns:

Acum ti-am adaugat adresa. da-mi accepthappy

| Mihalache_Gigi_1996 a răspuns:

Prima fata are deja prieten daca esti prost nai decat sa o astepti mai bine cunoastete mai bine cu prietena sa funda?