| christ91 a întrebat:

Povestea mea! Sunt cu o fata intr-o relatie de aproximativ o luna, Eu am 20 ea 18, desi am facut-o cu ea la prima intalnire, totusi imi inspira incredere.mi-a zis ca tine la mine, ca ma iubeste.Ne-am intalnit o singura data bine asta nu cred ca ar avea mare relevanta deoarece simt k tine la mine.de exemplu nu ma lasa pe mess,pe facebook, sau cand ii spun ca ma duc in oras sau ma duc sa ma uit la un meci cu prietenii se supara foarte tare si de abia o o impac., imi spune ca ma duc la alta in schimb eu nu i-am facut nici o restrictie la facebook.Acum cateva zile zile s-a suparat din cauza ca nu i-am trimis un sms timp de vreo 3 ore si nu mi-a vorbit 3 zile,imi puneam semne de intrebare o fi gasit pe altul,ca mai tarziu cand ne-am impacat sa aflu ca asa e ea si ca se supara repede si pe deasupra e si ambitioasa, de altfel daca nu intram cu ea in vorba pe facebook ca sa ne impacam ea mi-a zis ca nici nu ma suna sa vorbim desi tine la mine, e foarte orgolioasa.Am ajuns in stadiul in care nu mai stiu cum sa ma port de teama sa nu se supere iar, mi-a zis ca si inainte de mine cand era cu altul tot asa facea 2-3 zile dar cica ala o impaca, ceea ce am facut si eu timp de vreo 3 zile ca dupa aceea sa iau o pauza de 2-3 zile sa vad daca reactioneaza daca imi trimite ceva, dar spre surprinderea mea nu a dat nimic desi inainte mai avusesem o mik cearta si n-am vb cu ea cateva ore bune la care ea si-a dat seama ca a gresit si mi-a dat mesaj ca isi cere scuze.Acum problema mea este ca incep din ce in ce sa tin mai mult la ea, acum 2-3 zile cand n-am vorbit am avut o stare foarte proasta,nu m-am simtit bine deloc,i-am zis ca incep sa tin la ea si ca nu vreau sa mai stea asa cand o deranjeaza ceva si sa vorbeasca cu mine sa nu mai tina in ea,mi-a zis ca incearca,ideea e ca e si putin EMO desi ea zice ca nu e dar e asa linistita,stiu ca ma contrazic un pic avand in vedere ca am facut-o la prima intalnire dar zici ca e un ingeras,ce parere aveti cu facebook-ul sa o intreb mereu cine e x sau y cand ii mai da comment-uri,mai imi zice si ea cateodata,ar trebui sa o tin din scurt,sau daca ea zice ca ma iubeste si v-am dat si cateva exemple din care reiese acest lucru gen nu te duce in oras ca te duci cu alta etc si se supara si cum fac sa nu mai pun asa suflet si am input sa pun din cauza ca la un momentdat ea imi zicea k nu tin asa de mult la ea, si mai vreau sa stiu un lucru a zis ca fostul cand erau suparati o impaca, ceea ce am facut-o si eu 2-3 zile atunci cand ne-am incertat dar nu stiu ce a vrut sa spuna,am vorbit foarte frumos cu ea,sunt un tip educat, ce parere aveti, in concluzie cum ar trebui sa ma port? multumesc

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E clar ca fata tine la tine dar din cate spui are c-am multe figuri in cap legate de gelozie si daca lasi dupa ea azi maine ti se urca in cap...

| buzeduulci a răspuns:

Dafuk did I just read?

| ℓαυяα a răspuns:

Din cate spui, cred ca e destul de geloasa laughing, e de bine, asta inseamna ca ii pasa. totusi prea multa strica, si mai ales orgoliu care il are, asta nu o sa duca decat la certuri. inteleg odata, de doua ori nu suni, nu dai mesaj, dar sa nu dai deloc?

vorbeste cu ea, spune-i ca te deranjeaza ca nu da nici un mesaj. nu tu trebuie sa o impaci mereu, ca nu esti doar tu in relatia asta, trebuie sa rezolvati problemele impreuna happy

| highheadshot a răspuns:

Parca ati avea 12 ani laughing... Bai frate tu la 20 nu stii sa iti rezolvi singur problemele?

| JnY a răspuns:

Daca tu ai 20 si ea 18, atunci eu am 8 ani happy

| neutrino a răspuns:

La 20 ani poti fi atat de naiv? Ai mai vazut pana acum femeie?

| h3r a răspuns:

Stii, era o melodie in care zicea : "Fetelor nu va lasati din prima seara".
Aproximativ o luna? Dupa ce s-a lasat pe mana ta de la prima intalnire? Chiar consideri ca te iubeste? Asa de rapid? Hmm.
Mie una nu-mi prea place situatia voastra, dar nah. Ea nu are niciun drept sa-ti aminteasca de fostul ei, care o impaca. Trebuia sa-si dea seama ca o sa te simti prost. Parerea mea este ca ar trebui sa te impui mai mult in aceasta relatie, altfel o sa ajungi sa o iubesti cu timpul iar ea o sa te cam joace.

Take care.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca tocmai ai cazut in mrejele unei panarame.laughing

| lulus9695 a răspuns:

Offffffffff greu eu cred ca face asta ca sa vada daca tii cu adevarat la ea dar intr-un fel mi se pare cam exagerat daca ii faceam prietenului meu asa cred ca ma lasa din prima saptamana totusi incearca sa vorbesti cu ea si sa ii explici ca totusi o iubesti dar trebuie sa ai si o viata sociala si daca mai continua asa vei ramane fara prieteni eu cred ca este genul de fata mai mofturoasa si toata lumea trebuie sa stea la picioarele ei daca nu se intampla asa face ca un copil rasfatat totusi ai grija ce ii spui