| Delyaa a întrebat:

Am si eu o problena.acum un an si ceva, intamplator, am cunoscut un baiat mai mare cu doi ani. pot spune ca ne-am indragostiu unul de celalalt.la scoala, adesea il surprindeam ca ma priveste si imi zambeste, dar nu am intrat in vorba deloc.asta a fost vara.In vara anului viitor ne-am intalnit iar si pe seara am primit sms-uri de la un nr nou.era el.am vorbit, iar a doua zi eram impreuna.In ziua urmatoare spre surprinderea mea, am aflat ca se dadea si la alte fete, deci ne-am despartit...nu am mai vb deloc cu el dupa aceea.stiam ca trebuie sa-l uit, dar pur si simpu nu puteam! acum de ceva timp, el a facut rost de id-ul meu, si am vorbit iarasi.imi tot spune ca ma iubeste si ma intreab adak nu vreau sa fiu iar cu el, dar mereu ii spun ca nu vreau.in ultimul timp ce certam din orice. spune ca ma iubeste si din astea si cand colo le intreaba chiar pe prietenele mele daca nu vor sa fie cu el! din cauza asta ne certam.acum l-am facut sa creada ca am un prieten si ca vreau sa ma lase in pace, dar nu vrea! nu vreau so recunosc dar inca il iubesc mult, dar m-a durut atunci cand am aflat ca se da la alte fete, si nu vreau so mai patesc odata! nu cred ca e genul de baiat in care sa poti avea prea multa incredere.ma tot steseaza cu mesaje pe mess si cateodata chiar imi doresc sa nul fi cunoscut vreodata, dar ieri nu am primit nici un msg de la el, ceea ce m-a facut sa vad ca imi face placere sa vb cu el, chiar si cand ne certam. ce credeti ca ar trebui sa fac? sa il fac sa inteleaga ca nu ne mai leaga nimic si ca ar fi mai bine sa rupen legatura, sau ar trebui sai mai dau o sansa?[scuze pentru o descriere atat de lunga si o intrebare, ai scurta]

Răspuns Câştigător
| Claudia_3811 a răspuns:

Dupa parerea mea un baiat care le cere prietenelor tale sa umble cu el o face din prostie! Eu daca as fi in locul tau nu l-as mai accepta inapoi! Mai ales ca vroia sa te inlocuiasca cu altele, din moment ce el le cerea altor fete prietenia! Incearca sa-ti gasesti alta ocupatie, poate ceva activitati cu fetele dupa ore, ca sa-l uiti. Iar daca nu reusesti sa-l uiti inseamna ca il iubesti prea multsad! Tu stii daca merita o alta sansa! Te pup:* sper sa rezolvi problema!

6 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Tu chiar nu vezi ca baiatul asta pur si simplu se joaca cu tine.mai bine zis isi bate joc de tine. Cn stie ce vrea el de la tine?laughing Mai bine incearca sa il ignori total si chiar sa iti faci un nou prieten! Eu consider ca ii dai prea multa atentie si in sufletul tau tu mai vrei sa fii cu el! Daca iti place un astfel de tip, e clar, nici despre tine ca persoana nu ai o parere prea buna, te injosesti... sunt destui baieti care s'ar putea indragosti de tine(cred ca realizezi acest lucru nu?)

| multimoak a răspuns:

Lool! Se crede mare gigolo! De liste de ignore ai auzit? Sa nu raspunzi la telefon nu stii? Ce ai zice daca te opreste pe strada si incearca sa vorbeasca cu tine, iar tu ii spui bla bla bla chatterbox si pleci? Nu mai ai nici o legatura cu el si gata :d

| rebb a răspuns:

Il iubesti dupa de abia o zi impreuna?!
acum ma intreb cati ani oi avea...
baieti sunt destui pe lume.lasa-l.

| eu_9968 a răspuns:

Uita-l...nu te merita.gandeste-te ca el e singurul care are de pierdut. daca el e cretin, lasa-l sa isi dea singur seama de asta, nu il mai baga inseama, fi indiferenta.hai ca poti sa faci asta...stiu:*

| Mikee a răspuns:

Go with the flow...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata mea si eu trec prin akelasi lucru doar ca al meu este tzigan si faptul ca il iubesc mult asa cum ai spus si eu ma face sa cred ca ar trebui sai mai dai o sansa