| Alynutzaaa a întrebat:

O sa spun povestea mea : Am fost cu un baiat timp de 4 ani ( singurul in tot acel timp ), in ultimul an au aparut foarte multe certuri si neintelegeri de care nici acum dupa ce a trecut un an nu imi vine sa cred ca s-au putut intampla intre noi. A inceput sa vorbeasca si cu fete happy, probabil datorita faptului ca e mai matur si noilor prieteni pe care si i-a facut.Ne-am despartit de doua ori, de fiecare data si-a cerut iertare si ne-am impacat.Acum am aflat despre alta conversatie cu o fata ( de genu : vrajeala ) si ne-am despartit, eu considerand ca nu se va mai schimba niciodata.Am inceput sa vorbim prin mesaje si ma roaga intruna sa ma impac cu el jurand ca nu stie ce a fost cu el desi e pentru a treia oara cand are pretentia sa-l iert si ca nu o va mai face. Il iubesc mult, dar toate aceste demonstratii ale lui m-au facut sa ajung la concluzia ca vrea sa fim impreuna doar de dragu a ceea ce a fost intre noi, fara sa stiu daca mai tine sau nu la mine. Daca a inceput sa faca asemenea lucruri si le-a mai si repetat credeti ca se va schimba asa cum promite daca i-as mai da o sansa sau odata ce a inceput cu asemenea chestii v-a continua tot asa?

PS : Imi cer scuze pentru "roman" dar nu ma puteam face inteleasa! Si daca are vreo importanta eu am 18 ani iar el 20.

Răspuns Câştigător
| kittyshor a răspuns:

Nu se va mai schimba happy l-ai invatat ca ori de cate ori va gresi si isi va cere iertare, tu il vei ierta.alina,in primul rand esti tu dupa aia el. respecta-te pe tine ca femeie si nu uita ca de la o palma se ajunge sa te calce in picioare.asa si aici.vei deveni doar femeia lui, si te va iubi pe langa altele 2-3.deschide-ti ochii si vezi faptul ca el a gasit in tine un punct e sprijin,si incerca sa te schimbe cu ceva mai bun, lucru ce aproape l-a si facut, dar in final si-a dat seama ca esti cea mai buna. si te-a tinut rezerva pana da de ceva mai nou si mai frumos. nu fi dispusa sa il ierti. el cauda altceva. toti meritam o a -2a sansa, dar cand deja o dai a 3-a oara in bara cu aceleasi greseli.mai ai obraz si tupeu sa iti ceri scuze? eu te sfatuiesc sa ai respect fata de tine, pentru ca daca nu ai tu, nu are nimeni.nu fi o fata normala daca ai dreptul sa fi extraordinara! succes

| Alynutzaaa explică (pentru kittyshor):

Mersi mult pentru ca ai avut rabdare sa citesti totu ( si tuturor care au raspuns), ai cea mai mare dreptate si iti multumesc inca odata pentru parere si cuvintele frumoase, aveam mare nevoie de parerea cuiva! O sa tin cont de sfaturile tale kiss! Sarbatori Fericite!

| kittyshor a răspuns (pentru Alynutzaaa):

:* merci si eu big grin ma bucur ca ti-am fost de ajutor happy

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Depinde mult de sentimentele dintre voi doi. Daca inca va iubiti, te-as sfatui sa te gandesti in ai mai da o sansa.

Totusi, gandeste-te si cata suferinta iti provoaca lipsa lui de respect.

| япончик a răspuns:

Buna, daca sa incep print-ru scurt clar si cuprinzator atunci zic ca: in dragoste este posibil orice, absolut orice, asta inseamna ca s-ar putea schimba, s-ar putea face mai rau sau cine stie ce intentii are, mult conteaza de stilul tau dupa cum il vei aranja in urmatoarea sansa, desigur daca ii vei dao, dar parerea mea este ca deja ii spuneai daaaaaa, daca il iubeai tare. Succese tie, daca am fost de folos cu ceva, dedicami funda, pa pa.

| nicoll7 a răspuns:

Daca tu iai mai l-ai mai iertat si el, desi a promis k se va schimba, nu a facut-oatunci ar trebui sa incerci sa iti vezi de viata ta.Sau incerca sa il faci gelos ca sa vezi daca mai simte ceva pentru tine:*:*:*sper ca o sa faci ce e mai bine

| CristinaYope a răspuns:

Depinde de el daca chiar si-a dat seama ca nu a facut bine si tea ranit nu o va mai face dar daca e genul de baiat care sa nu ii pese si sa se dea la toate fetele o va face iar cu siguranta big grin

| seby27278 a răspuns:

Pai...eu zic ca nu se va mai schimba, depinde de el.

| xBarbiieKelly a răspuns:

Păi el nu se va mai schimba niciodată happy. Dacă are o facultate, mai mult ca sigur şi-a găsit alte fete acolowinking. Dacă e atât de nesimţit [ scuză'mă că zic ] încât să îşi ceară de atâtea ori scuze înseamnă că nu are obrazwinking. Nu'l mai ierta! Lasă'l în pace dacă el e atât de nesimţit.o să îi pară lui mai târziu rău pentru ce a făcut.pentru că te va pierde. Păcat de acei 4 ani.nu e atât de uşor să renunţi la 4 ani de când sunteţi un cuplu apoi, el să de'a la o parte acei ani. Dacă el nu s-a gândit la asta.Şi la faza cu '' promisiunile '', păi el ţi'a promis de multe ori că se schimbă şi a jurat. şi nici acum nu s-a schimbat.nu mai avea încredere în el happy. Poate el nu'i genul tău. Îmi pare rău pentru tine sad. Să stai 4 ani cu un băiat şi el să de'a totul uitării! O să îi pară rău pentru ce a făcut şi te va implora să te împaci cu el.

| SwEeTYy1998 a răspuns:

Pai... eu zic sa il lasi balta si sa iti gasesti pe altcineva pana la urma exista mi si mi de baieti in lumea asta si daca tot mai ti la el incearca-l si o sa vezi daca e demn de incredere sau nu Pwpyk si mult noroc!

| sufletsenin a răspuns:

Lupul isi schimba parul, dar naravul ba!