| larisucha a întrebat:

Am o nelamurire, nu stiu ce sa fac. Sunt disperata. Acum mai bine de 2 ani si jumatate am cunoscut un baiat, a fost primul dealtfel dar m-a inselat si ne-am despartit. Am cunoscut pe altcineva, baiatul era virgin dar exista o problema,nu-mi placea ca fizic deloc,si nu am reusit sa-l iubesc in cateva luni si nici nu stiu daca voi reusi. Ideea e ca ma iubeste enorm si ma roaga sa nu-l parasesc. Am vazut un baiat si mi-a placut tare,imi cere numarul. De fostul as vrea sa rup totul,nu cred ca-l voi putea iubi. La capitolul comunicare ne intelegem perfect,dar la fizic ba. Nu e chimia aia, imi este rusine cu el. Am vrut de multe ori sa-i zic ca vreau sa ne despartim dar ma intorcea din drum ba plangea, ba ma facea sa nu ii mai zic. Help! Big helpp!

15 răspunsuri:
| Andreeaa19 a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa va despartiti.
Stai cu el de mila... Iti faci rau si tie si lui, ii dai sperante.
Explică-i frumos ca intre voi doi nu merge, ca tu nu îl placi cu adevărat.
Bafta!

| larisucha explică (pentru Andreeaa19):

Asa cred si eu, am incercat sa-i explic dar el zice ca el simte ca il iubesc. Tin la el si sufar pentru ca-i fac rau. Dar nu ma simt atrasa de el. Nu ma simt! Nu stiu ce sa-i mai zic, am sters tot, el nu poate.

| larisucha explică (pentru Andreeaa19):

Ideea e ca e genul de baiat pe care nici macar cea mai proasta fata nu l-ar lasa sa plece. A fost baiat virgin pana la 21 ani, vorbeste frumos, se comporta frumos, te intelege, ca comunicare e perfect.Ca fizic nu ma atrage.

| anonim_4396 a răspuns (pentru larisucha):

E gras sau ce?

| larisucha explică (pentru anonim_4396):

E extrem de slab! Are 1, 75 inaltime si 55 kg. Si e ceva genetic. Nu se poate schimba

| anonim_4396 a răspuns (pentru larisucha):

Inteleg. naspa de el ce pot sa zic, dar degeaba stai cu el daca nu te simti atrasa de el. citeste tot acest link sa vezi cum ai putea sa sfarsesti daca stai cu el. o chestie care am auzit-o la munca.

http://www.tpu.ro/......-am-auzit/

| Liviu a răspuns:

O sa plangi dupa el,cu lacrimi amare,vei blestema ziua cand l-ai cunoscut daca il scapi din mana. Puisor,fizicu e trecator,macr cu el esti sigura ca nu til fura vreo unawinking Si cma din cate spui tu e in limbuta dupa tine(a se citi limba blushing ) So, iei pe unu mai frumos ca tine, ti-o trage cateva zile la rand, pe langa tine mai trage pe carici(a se citi penis) mai multe, ce rezolvi? Iti traneste vreun copil 2, si dupa te intorci la virginelu tauwinking Sincer? de ar stii cum vorbesti de el, bietu baiat poate sar desparti el de tine happy

| larisucha explică (pentru Liviu):

Stie deja ca nu il plac fizic, i-am zis nu i-am mai ascuns, dar a zis ca poate se schimba si-mi da timp sa o luam de la 0. Sa ma faca pe parcurs sa il iubesc, oare reuseste? Eu sunt convinsa ca el chiar ma iubeste, si chiar isi dorea inca de acum o familie cu mine. Sunt in ceata totala

| RAY a răspuns:

Fetelor nu le plac baietii care le iubesc, le vorbesc frumos, letrateaza ca pe oamenii nu ele prefera un badboy care considera femeia un obiect sexual atat, pacat ca nu isi dai seama ca o viata ai e aiurea fizicul ca fizic da sa te trateze ca pe un obiect sexual e mai naspa in fine de lasat il vei lasa si vei gasi unu care te va juca si iar o sa plangi pe aici

| Doub a răspuns:

Ioooi, desparta-te de tipul ala.

| SkyPilot a răspuns:

Faci ce e bine pentru tine, nu stai cu el din mila. Daca era invers, ce crezi ca ar fi facut el? Mergi cu cel pe care il placi si il lasi pe cel cu care nu merge.

| larisucha explică (pentru SkyPilot):

Incerc din rasputeri sa-l fac sa inteleaga. Dar nu poate sa inteleaga. Stiu cum este sa iubesti si sa fi ranit. Chiar si dupa 4 luni. El voia sa ne logodim dupa ce termin scoala, atunci ce mai faceam?

| SkyPilot a răspuns (pentru larisucha):

Daca nu intelege, este problema lui. Tu vezi-ti de drumul tau. Nu esti mamica lui. Preferi sa sufere el sau sa suferi tu? Se spune ca sfarsitul groaznic este preferabil groazei fara sfarsit. Pune capat relatiei acum, oricum nici unul din voi nu este si nu va fi fericit cu adevarat.

| GeorgianaSoare23 a răspuns:

Ziceai ca."Ideea e ca e genul de baiat pe care nici macar cea mai proasta fata nu l-ar lasa sa plece. A fost baiat virgin pana la 21 ani, vorbeste frumos, se comporta frumos, te intelege, ca comunicare e perfect.Ca fizic nu ma atrage."
Eu deduc ca iti place totusi. Probabil te atrage comportamentul lui, faptul ca te intelege, nu te judeca, te respecta...deci partea de principii. Ori, la un moment dat, o sa iti dai seama ca pe asta se fundamenteaza o relatie.
La fizic..nu inteleg ce anume nu iti place la el? E prea inalt, scund, slab, etc? Asta e, fiecare dupa cum se naste. puteai fi tu in locul lui. Acuma, daca te simti mai libera fara el, te simti in pielea ta cand nu e in preajma ta..eu zic sa il lasi. Chit ca e de treaba. Merita o fata care sa-l aprecieze exact asa cum e. Sau ai mai putea sa incerci faci un pas in spate, sa ii spui ca vrei sa treceti de la palierul de "iubiti" la "prieteni". Ca sa nu te mai simti atat de sufocata si sa vezi si lucrurile si din alt unghi, pentru ca lucrurile au cam evoluat, dar doar din punctul lui de vedere. Poate o sa descoperi lucruri mult mai faine la el asa si o sa ajungi sa il indragesti. Sau nu, si atunci lucrurile iti vor fi clare. Succes!

| larisucha explică (pentru GeorgianaSoare23):

Da,tin la el! Dar ca la un prieten, sufar odata cu el, si-mi pare rau! Doar ca nu simt ca-mi vine nici macar sa-l sarut atunci cand imi este alaturi. Simt ca ma iubeste, si stiu asta. Iar el zice ca vrea sa o luam de la 0 si-mi lasa timp de gandire dar sa ma gandesc bine. Nu va puteti imagina cat sufera. Dar si suferinta asta, odata si-odata ii va face mai mult bine decat rau. Vreau langa el o fata care sa-l iubeasca chiar si pentru cum arata. Pentru mine nu e potrivit. Faptul ca are 1, 75 si 55 kg. Il dezavantajeaza total. Stiu ca nu i-a pasat de trecutul meu si ca i-a fost teama ca l-as putea lasa si sa ma intorc la fostul. Stiu ca ma va intelege indiferent de situatie. Dar de ranit nu m-ar fi ranit niciodata. E printre singuri baieti care nu ar insela in viata lor o fata. Acum e distrus. Si eu sunt. Dar vreau altceva, vreau pe cineva care sa-mi placa si fizic. Sa-mi fie drag de el. De el din toate punctele de vedere. Nu sunt perfecta nici eu, cu totii avem defecte. Imi pare rau pentru ce i-am facut si o sa incerc sa ma gandesc bine la ce o sa fac. Desi chiar nu stiu. mi-a lasat timp de gandire 24 h. Sper sa fac alegerea corecta! Doamne ajuta.