| sagetator a întrebat:

Prietena imi ascunde unele lucruri. ce credeti, gresesc cand ii spun ca nu pot sa mai am incredere in ea ca la inceput? recent m-a mintit cu ceva ce tine de sanatatea ei. m-a facut sa cred altceva. nu mai stiu cand vorbeste serios si cand nu. oare eu sunt de vina? ce sa fac? zicea ca vrea sa imi recastige increderea, dar nu face nimic pentru a-mi recastiga increderea de altadata... astept pareri

6 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Buna!
Te-ai gandit ca minciuna pe care a zis-o a fost in favoarea ei doar pentru a scapa de un anumit lucru sau pentru a te vedea ce fel reactionezi?
Daca vrei sa te apropii de ea fi-i dragut cu ea si explica-i ceea ce simti tu. Daca nu stie ce este in sufletul tau, cum sa inteleaga si sa incerce sa remedieze situatiile acelea?
Ea doreste o noua sansa, tu doar trebuie sa ii arati calea si sa o indrumi, iar apoi va face pasii pentru drumul catre increderea ta. Ai si tu pe viitor mai multa incredere in ea!

| dan_2834 a răspuns:

Daca te-a mintit inseamna ca a avut un motiv intemeiat.Nu te pripi in a lua concluzii. Daca observi ca intr-adevar regreta pentru ce a facut, ar trebui sa apreciezi asta si sa iti dea de gandit ca nu o sa mai faca asa ceva.Trebuie sa ii arati ca ai incredere in ea,pentru ca astfel o sa aiba si ea incredere in tine, cu toate ca eu cred ca are incredere in tine. Daca te iubeste, o sa faca tot posibilul sa iti recastige increderea.Important e sa vezi si tu ca te iubeste sau cat te iubeste, sa iti dai seama de asa ceva. Daca iti spune ca te iubeste trebuie sa o crezi si nu trebuie sa te indoiesti de asta!

| blaxy a răspuns:

Nu gresestispunindui asta.ai tot dreptul sa-i spui asta daca crezi ca askunde ceva de tine.si ar trebui sa-i spui direct ca face foarte putin ca tu sa o crezi din nou.

| blaxy a răspuns:

Barbiii nu cred ca mergea vb de reaktzia lui.chiar deloc.si daca avea ceva de spus ii putea spune asa cum este, fara sa askunda ceva

| BlackHorse a răspuns:

Mai astepata un timp si vezi daca intr-adevar face ceva pentru ati recastiga increderea. Daca nu, trebuie neaparat sa porti o discutie serioasa cu ea in legatura cu acest lucru ( minciuni ). Ii explici ca este iubitul ei si ca ar trebui sa iti spuna tot, si sa nu ascunda nimic. Daca nu esti tu cel mai de incredere cui sa ii zica problemele personale atunci cine ar fi? Cam asa ar trebui sa abordezi problema ( parerea mea ). Bafta!

| elena_5758 a răspuns:

Daca nu as sti cat de greu este, ti-as spune ca ar trebui sa ii spui ca te-a indepartat prin minciunile ei, dar sunt sigura ca daca o iubesti nu vei avea puterea sa ii spui asta...cred ca trebui sa ii acorzi o sansa, mai ales ca ea ti-o cere. poate ca inca nu a avut ocazia sa ti-o recastige, dar o va face happy.cu toate astea nu te lasa mintit!