| ElEmennt622 a întrebat:

Prietena mea a atins sperma. Peste 1 ora s-a atins in zona genitala. Poate sa rămână gravida?
(nu e in perioada fertila)

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca nu

| Violleta2022 a răspuns:

Nu!

| corbulalbrosu a răspuns:

Femeia poate sa ramana insarcinate numai daca sperma ajunge in vaginul ei in 1-a sau in toate cele 4-5 zile care apartin perioadei fertile a cilului menstrual. In concluzie, datorita faptului ca prietena ta NU era in perioada fertila a acestui ciclu menstrual, pur si simplu NU poate sa ramana insarcinata chiar si daca i-a ajuns sperma in vagin. Sanatate!

| ElEmennt622 explică (pentru corbulalbrosu):

In urmatoarele zile ar trebui sa i vina ciclul. Nu e in perioada fertila, nu?

| mihai69 a răspuns:

Nici vorbă!

| LPCTSTR a răspuns:

Inevitabil, da.

| ElEmennt622 explică (pentru LPCTSTR):

Toată lumea zice nu, doar tu zici da. laughing

| LPCTSTR a răspuns (pentru ElEmennt622):

Pentru că întrebările idioate merită răspunsuri pe măsură.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu ramane gravida.

| Alicezzz a răspuns:

laughing nu

| teo530 a răspuns:

Dacă era în perioada infertilă n-are cum.