| AnonimRD a întrebat:

Prietena mea sta din ce in ce mai mult cu cel mai bun amic al meu, si parca ma evita.Mi am dat seama de ce se intampla e logic, dar cum sa abordez subiectul asta cu ea? Cum sa i spun ca sunt gelos sau cv de genu sa aflu ce e.Nu vreau sa intreb direct daca i place de el pentru ca raspunsul evident o sa fie nu.

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

E iubita ta cum sa iti fie rusine sau greu sa ii spui "hei vezi ca te intinzi" poti sa faci asta si de fata cu el le spui amandurora ca nu e ok ce fac si ca ar trebui sa pastreze distanta.

| alina2k18 a răspuns:

E clara treabawinking
Te si evita si sta cu ala mai mereu...winking
Propune-i ceva in 3winking asa sa abordezi subiectuwinking

| AnonimRD explică (pentru alina2k18):

Gen vb cu mine daca o intreb daca mai ma place zice ca da dar cand e el sta cu el si din astea... vrei intr-un mesaj sa abordez ai idee?

| siriusblack98 a răspuns:

Ii intrebi direct pe amandoi odata ce se petrece intre ei.Din ce imi spui e mai mult decat evident ce se petrece. Urata situatie, am trecut si eu si e chiar naspa.

| Suleiman a răspuns:

Da-i papucii direct! Daca intreaba de ce ii spui fara ocolisuri, dupa urmatoarele zile sunt sanse 80% sa se intoarca. Spune-i ca nu iti plac faze de genul si ca e ultima data cand permiti asa ceva. Daca se repeta da-i papucii din nou si nu va mai impacati pentru ca pierzi timpul degeaba; Daca oricum nu se mai intoarce ea la tine e clar ca si ea dorea acelasi lucru, anume sa va despartiti. Fete sunt, timp nu prea.