| Natav4a a întrebat:

Prietena mea umbla la sala. Nu am avut niciodata o problema cu asta. S-a apucat prin vara anului trecut. Si am ajuns ieri acasa mai devreme, ea vorbea la telefon cu o prietena. Nu m-a auzit. Si-i spunea ca la ea la sala e un tip super „hot", inalt, brunet și foarte bine facut (o citez) si ca ieri s-a bagat cu el in seama, cerandu-i ajutorul la un aparat de acolo. A zis ca toata s-a inrosit, dar a fost tare dragut el si i-a raspuns frumos la toate întrebările. A fost insa cam dezamagita, ca nu a durat mai mult conversatia si el si-a vazut de antrenamente dupa ce i-a dat un raspuns politicos, dar destul de scurt. OK, apoi i-a mai zis ca nu vrea nimic cu el, ca e in relatie cu mine si e fericita cu mine, doar a vrut sa schimbe cateva cuvinte cu el. E de fel timida si anxioasă si ca mereu i-a fost rusine sa initieze discutii cu barbati. Asa ca era tare mandra de ea. A subliniat de vreo 2 ori ca NU vrea sa incerce nimic cu el, ca era doar asa, sa vada daca poate sa faca asta, sa iasa din zona asta de confort.
E foarte frumoasa, barbatii mereu au fost interesati de ea, doar ca pana la mine nu a avut nicio relatie. Ne-am cuplat cand avea ea 27 (acum are aproape 29), eu am 30. Stiam ca e foarte anxioasă din cauza unei tentative de viol de cand era la scoala. Nu mă minte pentru atenție. Am fost la aceeasi școală si eu si stiu ca a fost cu politie si toate alea, Tin si eu minte ca dupa ce s-a intamplat, abia iesea din casa in weekenduri si doar cu fetele.

Facea terapie pentru frica asta de barbati cativa ani. Nu stiu ce sa fac. Sa-i spun ca am auzit? Sa nu? Pana la urma a zis clar ca nu vrea nimic cu el, dar in acelasi timp era cam dezamagita ca ala nu era foarte vorbaret. De asemenea a intrebat-o daca ar fi prea mult sa-i zambeasca data viitoare cand se mai intersecteaza. Din nou a zis ca nu vrea nimic.
Nu cred ca m-ar insela, nu pare pornita pe asa ceva, iar el nu pare interesat de ea.

Nu as vrea sa fac o scena, dar parca si as vrea sa discutam.

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu cred ca e un scenariu inventat de tine. Cum intri in casa fara sa te auda? E cam ca povestea aluia care acum vreo doua zile pretindea ca e fata si ca a vazut-o pe ma-sa cand facea dus si ca e "atrasa" de ea.winking
Hai totusi sa acceptam ca e o situatie reala, de dragul conversatiei. Eu cred ca daca ala se arata disponibil, ea ar fi vrut mult mai mult de la el. De ce tot nega ca ar face ceva cu el in conversatia pe care o avea cu prietena ei la telefon? Pentru ca a-i povesti despre el se incadreaza la capitolul barfa, lauda ca a avut curaj, dar sa admita ca s-ar fi culcat cu el, insemna sa lase garda jos inutil in fata prietenei ei. Nimeni, oricat de "gura sparta" ar fi, nu-si spune toate secretele.
Apropo, ce faci daca intra si ea pe TPU si se recunoaste in descrierea ta?winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru wildthing):

Eu ma țin de stomac nu mai pot aicia laughing laughing laughing laughing el a scos-o minte laughing laughing laughing laughing

| ania a răspuns:

Poate gaseste pe cineva care sa fie mai hotarat si sa o ia de nevasta, nu diar sao ameteasca asa degeaba.

| Simpatic a răspuns:

O sa fiu scurt si precis precum ionel teodorenu, iubita ta face terapie cu baietii de la sala, costa mai putin decat sa mergi la psihologwinking
nu pot sa nu observ urmatoarele, daca este fericita cu ce are acasa, de ce simte nevoia sa-si demonstreze ca poate fi placuta de ceilalti si mai ales sa-si demonstreze faptul ca a depasit o trauma din trecut?
odata ce ai acasa pe cineva la care tii nu ar trebui sa cauti validari in alti straini pe care ii intalnesti
oricum am privi lucrurile desi pare o timida, iubita ta are un comportament specific femeilor care inseala, ca sa fiu foarte galant in exprimare

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu cred ca esti in stare sa pui problema in asa maniera incat sa nu iasa o cearta intre voi doi, ci o discutie sincera si productiva, asta din modul in care ai descris aici.E cam aiurea, adica uite un exemplu bun pentru argumentul toate la timpul lor.Se stie ca cine nu vorbeste si nu socializeaza la timp, nu face sex la timp si nu experimenteaza, va simti nevoia mai incolo, caci nu mi se pare chiar ok sa ai numai o singura relatie care se concretizeaza apoi pana la sfarsitul vietii. Exista si exceptii, insa e dificil de spus.In locul tau as vorbi cu ea fiindca nu doresti sa se transforme ce simti acum in dubii sau frustrari care se vor proiecta pe alte gesturi ale ei, gesturi care poate nici nu vor avea temei real de disputa.Si atunci veti da in altele, drama cat curprinde faca macar sa intelegeti de unde a pornit, cam asa se intampla cu problemele care raman nediscutate.Bafta!

| siriusblack98 a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc dar strict pe baza a ce spui tu si cum a decurs discutia dintre iubita ta si prietena ei, daca tipul respectiv ar fi fost interesat de iubita ea, ti-o " fura " in 3 secunde cum s-ar zice. Crezi ca o femeie care tanjeste atat de mult dupa fiecare cuvant si secunda de atentie din partea unui barbat, nu ar lasa totul doar ca sa se cupleze cu el?! Esti naiv rau de tot daca tu crezi ca nu te-ar lasa pentru tipul ala la cat de mult tanjeste dupa atentie din partea lui. Norocul tau ca ala nu da 2 bani pe ea.

| Hypefox a răspuns:

Ceva n-are sens la mijloc.
Okay, tu auzi conversația, ea vorbește cu o prietenă, îi zice cum s-ar sui pe ăla dacă se poate da se reține căci e împreună cu tine și e fericită, dar chipurile ea voia să demonstreze dacă are și ea lipici ceva. O femeie când zice (nu e ca vrea ceva cu ăla) nu ar vrea neapărat dar poate doar un pic să îl bage, nu știu eu laughing
Apoi faza cu viol, ceva absurd, până la 27 de ani n-a avut pe nimeni până la tine, violul se întâmplase prin liceu deci asta ar fi 27 minus vreo 10 ani înapoi deci pe la 17 ani.

E cam imposibil până la 27 să nu fi făcut nimic.
Deci clar asta e ceva născocit doar așa de plictiseală.
Concluzia finală, și l-ar băga sigur în orice circumstanță mai ales dacă nu ești de față și ăla i-ar da atenție laughing