| _pink a întrebat:

Prieteni dupa terminarea unei relatii? Totul sau nimic? Sau intre?
Dupa o tentativa de relatie (relatie de scurta durata) cu un barbat, el mi-a propus sa ramanem prieteni. Adica iesim la o cafea, vorbim. Ok, dar cum ma prezinta acum vechilor prieteni, fosta iubita? Eu sunt pentru totul sau nimic. Prietenia mi se pare "masochism psihic", sunt in anturajul lui, dar el e cu alta. Cum priviti relatia cu fostul iubit? Cum priviti relatia lui/ei cu fosta/ul iubit? Sunteti de acord sa ramana prieteni? Cat de buni prieteni? Acum nu pot decide, am decis nimic, deoarece ma doare prea tare si nu as suporta sa il vad cu alta femeie mai bine nu il vad deloc.

Răspuns Câştigător
| georgiana a răspuns:

Cred ca deja ti-ai raspuns la intrebare.Trebuie sa treaca un timp pana sa ramaneti prieteni, pentru ca nu poti spune azi ne despartim si maine sunt prieteni in continuare. Tu singura alegi daca este bine sa menti legatura cu el si sa nu isi faca din nou iluzii.

1 răspuns:
| CevaNormal a răspuns:

Pe lumea asta sunt diverse cazuri, spre ex. eu am si asa si asa cazuri. Depinde de ce relatie, ma rog, si evident depinde de motivul despartirii, nu putem concretiza asta, dar oricum sa stii ca e posibil orice varianta...