| LuluGirl a întrebat:

Prietenul meu e distant, nu ma mai baga in seama cum o facea inainte. Suntem in aceiasi clasa, el ma cam ignora si la scoala doar se uita la mine cand merg la tabla sau cand ma plimb prin clasa. Pe net ii las mesaj si imi arata ca seen at 3:20 p.m sau asemanator si nu imi raspunde
ce sa fac straight face il iubesc.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sigur el este prietenul tau, sau este numai dorinta ta?

| Madayna a răspuns:

Nu prea vad dorinta din partea lui, tu ce mai astepti? Spune-i lucrurile care te deranjeaza si vedeti cum le rezolvati.

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca spui ca sunteti in aceeasi clasa asta inseamna ca petreci destul de mult timp cu el, asa ca intr-o pauza i-al frumos de-o parte si intreaba-l ce se intampla, lamuriti situatia.
Intr-o relatie este foarte importanta comunicarea!

| sti11ness a răspuns:

S-a plictisit de tine (sau mai bine zis de voi)si a intervenit monotonia. faceti ceva nou impreuna, schimbati putin lucrurile. Daca nici asa nu merge, spune- sau fa-l putin gelos. Daca ramane tot distant, nu mai are rost. next. Succes

| bobinyo a răspuns:

Incearca sa fi si u mai distanta, incearca sa te gandesti cum ar fi viata ta fara el. daca are ceva pentru tine o sa te intrebe de ce te ai schimbat, de ce n ui mai acorzi atentie, daca nu, inseamna ca nu i pasa..asa k nu are rost relatia. sad gandeste te bine!