| Trelleborg a întrebat:

Salutare!
Am practicat unele jocuri cu prietena mea si nu am avut prezervativ, am atins-o de vreo 3 ori cu penisul dupa care mi-am pus prezervativ. Asta s-a intamplat in 15 noiembrie, in 21 trebuia sa ii vina ciclu si nu i-a venit nici pana acum. Ea este virgina si eu la fel, de ejaculat nu am ejaculat si nici nu am penetrat-o. Exista sansa de sarcina? Multumesc!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Explicatia ta nu este clara!
Spui ca ai atins-o de 3 ori cu penisul, unde?
Ai avut o masturbarea sau sex oral anterior?
Adica ejaculasesi deja?

| Trelleborg explică (pentru Violleta2022):

Am atins-o in zona intima de 3 ori, nu am ejculat deloc. Mi-am pus prezervativ si pe urma am ejaculat in el, am facut un fel de dry humping. De penetrat nu am penetrat-o deloc. Dar deja i-a intarzia ciclul 2 zile

| Violleta2022 a răspuns (pentru Trelleborg):

In principiu, este imposibil sa lasi o fata/femeie insarcianta daca nu ai penetrat-o vaginal sau nu ai pus penisul la intrarea in vagin cand ai ejaculat, ori dupa ce ai ejaculat, cand aveai sperma ramasa pe teava.

Banuiesc ca nu-i vorba de intarziere a ciclului menstrual, ci de ciclu de tip neregulat, dar fata nu-si cunoaste inca corpul si nici nu a tinut pana cum un calendar corect, unde sa-si tina scris fiecare zi de ciclul in ultimile 6 luni, fiinbdca numai asa se poate determina ce tip de cilcu are.

Cand explici incearca sa fii mai precis cu explicatiile fiindca asa cum ai spus "am atins zona intima" este atat de evaziva informatia ca nu poti intelege mare lucru, fiindca "zona intima" inseamna de la pelvis pana la anus, dar nu stiu daca ai avut tot timpul prezrevativ pe penis, ori ai atins-o si fara prezervativ pe vulva sau la intrarea in vagin, fiindca doar acolo ar exista risc de sarcina.

| Trelleborg explică (pentru Violleta2022):

Imi cer scuze ca nu am fost asa explicit.
Am atins-o foarte putin pe labii fara sa ejaculez deloc, fara sa o penetrez sau sa incerc sa o penetrez.

Abia pe urma mi-am pus prezervativul si am ejaculat in el, dupa ce am ejaculat in prezervativ nu a mai existat contact sexual deloc.

Ceea ce ma sperie e ca in 21 trebuia sa ii vina menstruatia, suntem in 24 si inca nu i-a venit.
Jocul pe care l-am practicat a fost in data de 15.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Trelleborg):

Ceea ce nici tu si nici ea nu stiti, este tipul de ciclu pe care il are ea.
Pe lumea asta sunt 2 tipuri de cicluri menstruale:
- Tip REGULAT - care vine fix la acelasi numar de zile luna de luna
_Tip NEREGULAT - care vine la zile diferite, uneori cu "intarzieri" de multe zile, saptamani sau chiar luni.

In cazul vostru, fata are ciclul de tip NEREGULAT, cand nu se poate vorbi de iantreziere fiindca asta este caracteristica lui si atunci nici o aplicatie din lume nu poate sa ajute, fiindca o aplicatie electronica nu poate controla un act fizoliolgic involuntar al femeii.
Din aceasta cauza, este recomandat sa folositi prezrevativul pus INAINTE sa atingi fata pe labii sau la intrarea in vagin, ca sa nu ai deja sperma pe teava si sa se scurga in vaginul ei, fiindca nimeni nu poate stii cand are ea ovlulatia si perioada fertila, fiindca la un ciclu de tip neregulat totul este aleator.
Asadar, ciclul ei NU trebuie si nu poate sa vina in 24 ci cand vrea el, fiindca este un ciclu de tip NEREGULAT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A durut-o?

| dgprof a răspuns:

Daca nu a existat penetrare, nu poate fi vorba de o sarcina. Stati linistiti! happy

| Trelleborg explică (pentru dgprof):

Trebuia sa ii vina ciclu in 21 si inca nu i-a venit nici in prezent, sa poate sa fi fost in perioada fertila si a calculat prost? Dar de venit asa mi-a zis ca in 21 trebuie sa ii vina. (cateodata are ciclu neregulat)