| Iancugeorgiana a întrebat:

Prima iubire se poate uita vreodata?sad

12 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Dupa parerea mea nu cred ca se poate uita.Tot ce este important si unic in viata noastra cu siguranta nu vom putea uita.Prima iubire este cea in care simti acei fluturasi in stomac, inima care iti bate atat de puternic atunci cand il vezi s-au te gandesti la el.Ai parte de primul sarut, atunci vei invata lucrurile esentiale dintr-o relatie.Pur si simplu ne va marca sufletul si va ramane acolo in inima noastra pentru todeauna.Chiar si peste ani daca vom revedea prima iubire sentimentele tot mai sunt pentru ea.
Sincer nici eu nu am uitat prima iubire si nu o sa uit niciodata.Mereu va avea un loc special in inima mea si de acolo nu o va putea sterge nimeni niciodatahappy

| Betty18 a răspuns:

Vei intalni alti baieti, te vei indragosti iar, nu vei mai simti NIMIC pentru prima iubire, insa ceva special minuscul tot va ramane cand il zaresti trecand pe strada, si vei zambi amintindu-ti de acea perioada, chiar daca acum poate inca mai suferi happy

| doc69 a răspuns:

Nici un eveniment memorabil din trecutul nostru nu se uita, deci nici prima iubire, dar ti-o amintesti ca pe un moment bun si atat nu obsesiv

| Cigαяєttє a răspuns:

Nu, însă, în timp vei găsi pe cineva care te va aprecia mai mult decât prima iubire şi care te va iubi cu adevărat, părerea mea. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, pentru ca e ceva special.happy
Dar, peste ceva timp, amintirea primei iubiri nu va mai fi ceva dureros, ci ceva placut...te vei gandi cu drag la primul iubit, primul sarut si prima relatie. Va deveni o amintire placuta.happy
De cele mai multe ori, prima iubire nu dureaza, din cauza lipsei de experienta sau a incompatibilitatii partenerilor.happy Dar, sunt si exceptii.love struck
kiss

| Demonull a răspuns:

Care naiba era primaathinking

| AndyLavy a răspuns:

Daca e iubire adevarata. Nu, in niciun caz. nu poti sa uiti. poti sa devi indiferent insa amintirile raman...acolo undeva si iti vei aduce aminte, si poate, desi nu vei avea niciun sentiment iti vei dori sa stii ce s-a intamplat cu persoana respectiva. dragostea e complicata dar si frumoasa in acelasi timp.E nevoie de muult timp sa iti treaca. incearca sa pastrezi o amintire frumoasa din ceea ce a fost, fara regrete, sau resentimente. Peste ani iti vei aduce aminte si vei zambi

| Camelisa a răspuns:

Niciodata!

| caterinasmile a răspuns:

Eu cand ma gandesc la prima iubire zambesc mereu.A fost o relatie scurta de 4 luni dar frumoasa.Eram mai micuta pe vreme aia si desi s-a intamplat acum mult timp eu nu pot sa uit mai ales ca intr'un fel i-am lasat un gust amar el incercand pana si anul acesta sa se impace cu mine.Pur si simplu e ceva care nu te lasa sa uiti. Funda?

| adycanepa a răspuns (pentru caterinasmile):

Dar ai mai vrea sa fii cu el?

| caterinasmile a răspuns (pentru adycanepa):

Nu nu as mai vrea! Tot cea ce s-a intamplat a fost demult, eram copii.
Acum am o relatie si imi iubesc iubitul enorm!

| Letty03 a răspuns:

Nu... deoarece este prima de care te indregostesti. happy