| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveti despre aplicatiile de dating (tinder..etc)? Considerati ca sunt folositoare? Ati avut o relatie in care partenerul/partenera sa fi fost cunoscuta pe internet?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Mie unul mi se pare o prostie sa te implici emotional pe net,, pe un site.
Persoana de dincolo in proportie de 80-90 % se prezinta ce nu e...n-are rost.
Bine, eu sunt si radical de felul meu si nu prea am rabdare, dar tot mi se pare o prostie sa investesti in ceva ce nu exista/

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Dimi tu vorbesti de relatie virtuala, dar nu vad nimic rau in a cunoaste persoane online, eu te am cunoscut aici pe TPU, si nu regret sa stii, cum nu regret ca nici pe goldy am intalnit o aici pe TPU plus mai multi, fara internet nu am fi putut sa ne cunoastem vreodata

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

In a cunoaste nu, dar in a te indragosti chiar e o prostie,, in mediul virtual.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Intrebarea nu era despre a avea o relatie pe net si a cunoste pe cineva prin internet

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Eu zic sa mai citesti cu voce tare intrebarea inca o data!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ati avut o relatie in care partenerul/partenera sa fi fost cunoscuta pe internet?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu la relatie de le net se refera? Si greu e sa-ti dai seama.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Nu,si daca ai avut o relatie cu cineva cunoscut de pe net

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu ai inteles absolut deloc intrebarea.
Se refera daca ti se pare ok sa-ti faci o relatie amoroasa cu cineva pe care o/il cunosti de pe internet,, pe romanesti sa te indragostesti pe net si sa ai o relatie virtuala, mai apoi sa se materializeze.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Acel sa fi fost cunoscuta inseamna a fi avut o relatie cu ea/el?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Am avut in trecut o astfel de "relatie"..doar ca s-a terminat tot exact pana sa stabilim sa ne vedem. Atunci mi-am dat seama ca era ceva in neregula cu el. Si sincera sa fiu parca imi pare bine ca nu ne-am vazut.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eu de la inceput m-am referit la relatii. laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E las ca nu-i nimic il mai scutesc de nervi

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Eu cand ti-am zis ca la relatii se refera...doar nu raspundeam aiurea.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Dar uite asa ai mai socializat si tu nu tot cu gandul la fotbal

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

De aia zic ca e aiurea, exista multa amagire,, te agiti degeaba si pui suflet unei persoane nepotrivite cand poti opta pentru o persoana din perimetrul apropiat.

E bine ca ai realizat ce om fals ai avut la suflet.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

La un moment dat mi am dat seama ca nici macar nu cunosteam bine persoana respectiva.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

happy

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Fratioare,, nu am cum sa nu ma gandesc la meciuri, miercurea viitoare e marele meci cu o rivala de moarte, singurul regret este ca nu pot sa ajung pe stadion nici fizic si nici financiar, dar sper ca in viata asta o sa apuc sa merg dupa ei.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cunosti un om cat traiesti langa el, ce sa vorbim de dragostea la tastatura si monitor? O pierdere de vreme, dar nu exclud ca nu te poti atasa.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Sunt de acord cu tine. In fata unei tastaturi oricine se poate da drept altcineva si in fata tastaturii oricine poate fi asa cum vrea...

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Stau si ma intreb cui ii spui tu de fapt ' te iubesc' cand e vorba de ceva virtual, practic iubesti un monitor sau un ecran )))) e absolut ireal asa ceva.

Cand cauti asa ceva pe net, e clar ca asteptarile sunt reduse.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Am avut de suferit din cauza la asa ceva. Dar acum incerc sa ma gandesc la faptul ca a fost doar o prostie si ca mai bine sa imi fac prieten in viata reala decat pe net.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia sa fie intotdeauna prima optiune, macar in realitate stii cat de cat situatia, virtual e doar imaginatie. Pe internet cel mai adesea se ascund cel mai mult excrocii sentimentali, d-aia sunt multe tepe/

57 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ar fi culmea sa am o parere proasta cand eu am cunoscut-o pe sotia mea pe un asemenea site happy
Cred ca sunt folositoare in masura in care determina cunoasterea celor doi, stabilirea contactului. Mai apoi insa, nu trebuie sa te rezumi mai mult la ce e pe net, ci sa cunosti real persoana si sa continui cu o relatie adevarata, nu una virtuala, care isi are vrei-nu vrei deficientele ei.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Si dupa cat timp considerati ca este bine sa va inalniti cu o persoana de pe internet?

| RAY a răspuns:

Ce părere aveti despre aplicatiile de dating (tinder..etc)?
sunt bune,pe vremea mea acum multi ani,tu probabil erai la gradinita pe timpul ala,intram pe Orange chat,erau alte vremuri,stateam si pe mobil cu pe edge si mai eram si pe afara,azi cu toata dependenta asta de internet ajuta si astea dar ai nevoie de experiente reale.

Am avut o relatie virtuala,am si cunoscut real da doar de pe Orange chat, TPU atat, pe net e una, real e alta, foarte timida, jesus ma rugam sa scoata un cuvant, plus ca avea poza facuta prin editare foto

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

"pe vremea mea acum multi ani, tu probabil erai la gradinita pe timpul ala,"
Nu sunt chiar asa mica =)

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate imi vei face seara mai frumoasa si imi spui varsta ta

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

17 happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi ca poti accepta o relatie cu un baiat de 28 de ani?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

28? Lol? nuuu. In niciun caz.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pacat honey

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

rolling on the floor doamne

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

????

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Te ai rasgandit?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

sad

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Serios...11 ani diferenta?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,un mileniu si un secol

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Cauta o fata de varsta ta si lasa-ma pe minewinking

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar virgine de varsta mea sunt ca neuroni in creierul lui Dancila

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ohoo...bună asta =).
Si tu vrei neaparat o virgina? =)

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Vreau sa vad sange cand fac sex cu ea, imi poti spune ca sunt vampir dar vreau asta

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Câți ciudați pe TPU =)

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun venit in clubul nostru, sa inchisi bine usa cand dormi, adica cu 666 de cuie si lacate

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

=)

| Frank51 a răspuns:

Ai dat funda aiurea. Poti cunoaste persoane super misto pe net, exclud tinder si cele de matrimoniale(acolo sunt toti disperatii), conteaza doar sa cunosti ca mai apoi sa te intalnesti, dupa care practic nu mai folosesti internetul.

| OldSoul a răspuns:

Ce părere aveti despre aplicatiile de dating (tinder..etc)?

-Nu am o parere anume, sunt bune pana la un punct.
Asta inseamnand ca poti cunoaste persoane noi, dar de acolo pana la o eventuala relatie, e cale lunga iar asta tine doar de cei doi.

Considerati ca sunt folositoare?

-Oarecum da, cel putin genul aplicatiei Tinder, face ceva util, si anume, iti ofera posibilitatea sa vorbesti cu unele persoane care te agrag, si respectiv sunt si ele atrase de tine.
Persoane care, in alte conditii, e posibil sa nu le intalnesti.
Pana la urma, asta reprezinta o oportunitate pentru cei mai timizi sa cunoasca persoane noi, si, mai mult de atat, sa vada unde gresesc.
Acum desigur, totul tine si de persoanele in cauza.

Ati avut o relatie in care partenerul/partenera sa fi fost cunoscuta pe internet?

-Pana acum nu, dar de acum, cine stie, nu pot sa ma pronunt deocamdata, ramane de vazut laughing
Dar daca ajuta, am un amic care a avut o relatie cu o fata cunoscuta pe Tinder.

| Hammurabi a răspuns:

Nu, n-am avut.
Când se vor termina posibilitățile de a cunoaște femei în viața reală, cu siguranță am să apelez și la internet. laughing))

| Emma30555 a răspuns:

Cunosc doua cupluri care s au cunoscut pe tinder sau alt site și relația a mers bine Doar ca nu e pentru oricine. Acolo sunt și mulți ciudați și oameni neserioși. Eu personal nu as opta, dar cum ți am zis depinde de fiecare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O parere bunã, daca esti tânãr, tânãrã trebuie sa ai tinder, nu se discutã. Plus toatã lumea aratã bine pe tinder laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da...pe tinder toti/toate arata bine. Asa ca nu stii cu (,) cine o sa te vezi in realitate rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa Nu mai zici ca si cauta relatii de lunga duratã, inclusiv cei mai in vârsta. E o aplicatie perfectã laughing sa-ti gasesti jumatatea

| Xelon a răspuns:

Pentru unele persoane pot fii folositoare.
Eu personal nu le văd rostul ...sunt multe locuri unde poți aborda persoane de sex opus.

| DorelExpertu a răspuns:

Numa bune daca vrei sa agati minore.

| DeDeDeeaSweety a răspuns:

Ca si cum ai irosii orzul pe gaste