| RobertaMarcu a întrebat:

Prin luna ianuarie am cunoscut un baiat pe fb, am vb mai multe, mai intai ca amici.iar pe urma l-am intrebat daca vrea sa fim ceva mai mult..moment in care a spus ca are o iubita (de fapt nu erau impreuna, dar el cica o iubea)..la putin timp, mi-a spus ca s-au certat si ca vrea sa ne vedem. apoi, ne-am intalnit de 2 ori si ne-am sarutat. apoi cu 2 saptamani inainte de Valentine's day, l-am sters de la prieteni. vrand sa-i vad reactia.iar eu in perioada aia nu am mai putut intra pe fb.iar la o saptamana de la Valentine's day mi-a dat cerere si mesaj ..intrebandu-ma de ce l-am sters de la prieteni..ma rog, a urmat o perioada mai aiurea, cu block-uri si deblock-uri.iar pct culminant vine in aprilie..cand am pus o prietena de-a mea sa vb cu el despre mine, zicandu-i ca am o relatie cu altcineva..reactia lui fiind WTF. dupa care au urmat niste cuvinte foarte dure..si prietena, iar apoi eu i-am raspuns la fel de dur.n-am mai avut nicio tangenta pana pe 1 iulie, cand mi-am luat inima in dinti si i-am spus ca imi pare rau de cum au decurs lucrurile intre noi..moment in care mi-a zis ca si lui ii pare rau de tot ce-a fost..si ca vrea sa ne impacam. Ultima luna a fost una bestiala,in care am fost mai apropiati ca niciodata.el de multe ori zicandu-mi ca-s frumoasa, ca vrea sa ma sarute, doar ca pe o prietena..in fine, amandoi am ajuns la concluzia ca suntem doar niste prieteni care iubesc..asa si peste cateva zile am avut o provocare de a ma pune intr-o relatie cu un baiat..la care el a reactionat imediat, zicandu-mi sa fiu fericita..la care eu i-am spus ca putea fi el in locul acelui baiat..la care a reactionat cam urat..deci ce sa mai inteleg de la baiatu asta, nu vrea sa fie cu mine.dar nici cu altul nu-i convine sa fiu.ce vrea de fapt? (el are 17. iar eu16 ani)

Răspuns Câştigător
| AnnnaMarrria a răspuns:

"si ca desi ma place, vrea sa ramanem doar prieteni"
Deci...te place! Cum vine asta..prieteni care se plac. spune-i sa va mai dati o sansa pentru ca nu are rost sa stati asa despartiti, prietenia tot s-ar strica din moment ce va placeti si nu sunteti impreuna

7 răspunsuri:
| AnnnaMarrria a răspuns:

Ok...ciudata poveste laughing relatie pe facebook, zice tot! Eu inteleg din comportamentul lui, dar si din al tau ca va placeti si ca vreti sa fiti impreuna dar orgoliul zic eu, va impiedica. E gelos, asta reiese din faptul ca a reactionat urat cand i-ai zis "puteai fi tu" si...de ce ar fi un amic gelos, daca nu are vreo legatura cu tine? Sa-ti vrea doar binele? Eu cred ca trebuie sa stati si sa discutati serios despre asta, sa ajungeti la o intelegere. Toate cele bunee :*

| RobertaMarcu explică (pentru AnnnaMarrria):

L-am intrebat ce are de gand cu noi...la care el mi-a raspuns ca nu vrea sa strice prietenia asta care s-a format intre noi..si ca desi ma place, vrea sa ramanem doar prieteni. insa daca vrea doar asta, tot nu inteleg de ce e gelos. daca nu vrea sa fie cu mine..chiar nu-i inteleg atitudinea.

| AnnnaMarrria a răspuns (pentru RobertaMarcu):

"si ca desi ma place, vrea sa ramanem doar prieteni"
Deci...te place! Cum vine asta..prieteni care se plac. spune-i sa va mai dati o sansa pentru ca nu are rost sa stati asa despartiti, prietenia tot s-ar strica din moment ce va placeti si nu sunteti impreuna

| neutrino a răspuns:

El nu vrea nimic, se pare ca tu doresti mai mult decat iti poate oferi el la varsta lui.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Pai intreaba-l direct: Tu vrei sa ai o relatie cu mine sau ce? Daca nu iti doresti asta atunci nu ma face sa cred mai mult decat trebuie. Dupa ce vezi reactia lui trebuie sa iei o hotarare. Daca vezi ca ii pasa de tine si ca ar vrea ceva mai mult, merita sa ii dai o sansa, daca nu considera-l doar un simplu amic, nu cred ca vrei sa suferi.

| RobertaMarcu explică (pentru Mihailescuioana29):

L-am intrebat ce are de gand cu noi.iar el mi-a spus ca vrea sa ramanem doar prieteni, care se plac...si nu stiu, e asa de nehotarat...nici nu stie ce vrea. sad

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru RobertaMarcu):

Atunci cred ca ar trebui sa cauti pe cineva care sa te merite cu adevarat.

| Floricikmov a răspuns:

Incearca sa vorbiti serios sa vezi ce spune. Zii ca vrei sa stii exact daca simte ceva pentru tine. Ajungeti la o intelegere ori iubiti ori prieteni. Nu lasa lucrurile chiar asa de complicate. Succes!