| anonim_4396 a întrebat:

Pe scurt,i-am zis ca o plac unei fete care mi-e draga,asta dupa ce am iesit de mai multe ori impreuna.mi-a spus ca nu vrea o relatie cu nimeni deocamdata, ca trece printr-o perioada grea, etc.si ca mai bine ramanem prieteni,decat nimic.

cum interpretati voi acest lucru? refuz mascat sau ce?

si oare daca mai iesim impreuna,exista vreo sansa sa isi schimbe decizia?(dupa mine,nu ar fi iesit cu mine,daca nu ma placea,ca nici eu nu ies asa in oras cu fete,daca nu imi plac)

si ultimul lucru, am observat o schimbare totala la ea, dupa ce i-am zis.nu mai vorbim nici la tel, nici pe fb.iar pe fb imi raspunde foarte "rece" cand ii zic ceva.

ce recomandati sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!happy
Si eu am fost in situatia acelei fete si am refuzat din urmatoarele motive:
1. Nu imi placea de acel baiat
2. Treceam printr-o perioada grea si nu voiam o relatie
3. Imi placea de altcineva sau inca ma gandeam la fostul prieten
4. Era prea sufocant si ma enerva.
Sfatul meu este sa continui sa iesi cu ea, dar ca amici. E stresant sa te bata cineva la cap sa fiti impreuna. Crede-ma.
Mai bine, accepta sa fiti doar amici deocamdata. Poate o vei cuceri. Fa-o sa se indragosteasca de tinehappy. Ofera-i timp si fii intelegator cu ea. Fii mereu alaturi de ea, ajut-o cand are nevoie de ceva, ca sa vada in tine un prieten de nadejde. Intre timp, sentimentul de prietenie se poate transforma in iubirehappy.
Bafta!

4 răspunsuri:
| c0ton a răspuns:

Trebuie sa o lasi sa se raceasca o peioada de timp creca i-a spus cineva ceva cu scopul de a ajuta-o si a lut-o ca pe ceva rau

| florinmessi10 a răspuns:

Pai asta e un refuz...dar dupa ceva timp incearca sa o recceresti....bafta..FUNDA?

| Roland22 a răspuns (pentru florinmessi10):

Si cum sa o recuceresc? sa petrec timp cu ea si sa ii mai zic odata dupa un timp?

| florinmessi10 a răspuns (pentru Roland22):

Da.cam asa ceva