| anonim_4396 a întrebat:

Pe scurt,i-am zis ca o plac unei fete care mi-e draga,asta dupa ce am iesit de mai multe ori impreuna.mi-a spus ca nu vrea o relatie cu nimeni deocamdata,ca trece printr-o perioada grea, etc.si ca mai bine ramanem prieteni,decat nimic.
cum interpretati voi acest lucru? refuz mascat sau ce?

si oare daca mai iesim impreuna,exista vreo sansa sa isi schimbe decizia?(dupa mine,nu ar fi iesit cu mine,daca nu ma placea,ca nici eu nu ies asa in oras cu fete,daca nu imi plac)

si ultimul lucru,am observat o schimbare totala la ea, dupa ce i-am zis.nu mai vorbim nici la tel, nici pe fb.iar pe fb imi raspunde foarte "rece" cand ii zic ceva.

ce recomandati sa fac?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Contacteaz-o in calitate de prieten. Dovedeste-i ca ceea ce ti-a spus nu te-a schimbat, ca ramai in continuare prietenul ei, si ca nu trebuie sa interpreteze dezvaluirea sentimentelor tale ca o presiune din partea ta.

4 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Inseamna ca a fost cum ai zis tu un refuz mascat.

| Demonull a răspuns:

Pai poate chiar are o perioada cand nu vrea pe nimeni si aiesit cu tine politete.

Răspuns utilizator avertizat
| LadyBird16 a răspuns:

Este un refuz diplomat. Fata nu simte acelasi lucru.