| VictorFlorin55 a întrebat:

Problema este urmatoarea, as fi recunoscator pentru sfaturi si pareri! Sunt cu o fata de cativa ani, ne-am iubit, poate ne iubim inca, eu unu as vrea-o inapoi! Eu am aflat ca ea vorbea pe chat cu un baiat toata ziua, ulterior i-am citit niste conversatii unde spunea ca il cam place, dar ca nu stie ce fel de atractie e! Astfel, am luat o pauza, ea mi-a zis sa fac ce vrea sa ies cu fete, daca doresc etc. Am iesit cu o fata, ea m-a cam vazut, si nu i-a convenit deloc, incerca sa para ok, dar nu prea era, avea o expresie asa, nu ii venea sa creada. Am intrebat-o daca e vreo problema, si mi-a zis ca oricum nu mi-ar da satisfactie, ca sa o vad geloasa! Si imi mai si spune ca eu nu fac nimic sa vrea sa aiba o relatie cu mine, eu o ignor, ma intreaba ca de ce nu vorbesc cu ea, ba ca prieteni, ba ca nu prieteni. Nu inteleg nimic, nu am 15 ani, am o varsta, fara glume aiurea!

Răspuns Câştigător
| RetardedRacoons a răspuns:

Ai o varsta vorba ta, te hotarasti daca vrei o curvulita langa tine sau nu.
Daca nu vrei o curvulita ii dai papucii caci statul la discutii de genul cu altii pe chat nu e ceva ce face o fata care vrea ceva serios.
4 ani nu inseamna nimic, vei afla foarte curand ca nu o cunosti catusi de putin.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pe chat se vorbesc vrute si nevrute, nu poti sa crezi tot ce scrie acolo, daca iti vrei fata inapoi...folosesteti farmecu si recucereste o, din cate zici e clar ca si ea inca tine la tine

| VictorFlorin55 explică (pentru mona):

Nu pot sa o las chiar asa, stiu ca asa ar trebui, dar avem o relatie, a fost frumoasa asa, tin la ea enorm! Mona, da-mi niste sfaturi de recucerire tu fiind fata, cu situatia asta m-am convins ca fetele sunt imprevizibile, le apuca asa, ca nu stiu ce vor de la viata! Raman recunoscator

| mona a răspuns (pentru VictorFlorin55):

Ai dreptate ca le apuca asa...sunt ca vremea si cateodata nu stiu ce vor de la viata. dar de un lucru stiu sigur:vor sa fie in centru atentiei, chiar daca tine la tine si vrea sa fie cu tine in acelasi timp te face si gelos corespondand cu altii, prin asta crede ca rezolva ceva dar si risca pentru ca daca erai unu care sa nu tina la ea atunci situatia era alta dar stie ca o iubesti si de aceia face ce face...acuma nu stiu ce sfaturi de cucerire iti pot da pentru ca fiecare fata i place sa fie cucerita in felu ei, tu o cunosti mai bine de atatia ani si c am ar trebui sa i cunosti punctu sensibil, orice ar fi eu cred ca pana intr un final tot impreuna veti fi

| buturuga a răspuns:

Daca inca o iubesti, ar trebui sa incerci sa o recuceresti, cred ca ea se asteapta ca tu sa faci primul pas. Daca nu mai simti asa ceva, poate ar trebui sa ramaneti prieteni sau sa renuntati unul la celalaltwinking

| VictorFlorin55 explică (pentru buturuga):

Pai eu am incercat oarecum, i-am scris 2 scrisori asa, avem totusi o relatie de 4 ani, ea ma stie asa, ca sunt gelos si foarte posesiv, pe o parte imi zice ca nu vrea sa renunte la noi, si ca parerea ei ca eu nu o sa pot trece cu vederea faptul ca ea a vorbit cu altul, e din anturajul ei, deci se vad destul de des, in alta zi, ca nu stie daca mai vrea ceva de la mine, ca suntem ca niste prieteni momentan!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi barbat si pune-o sa aleaga ori tu ori altul, ce stai atata si tragi de timp, zi in fata : ma fata vrei ori nu vrei sa fi cu mine? si fara din alea ca nu stiu nu stiu ce simt prostii. Are doua variante ori tu ori altu si gata, daca nu vrea meri la altu si da-i jet stai atata la cu*ul unei femei care vorbeste cu altu pe la spatele tau, daca te-ar iubi cu adevarat nu ar fi vorbit cu ala, vai de ea, mi mila de ea sincer, aia nu te iubeste
Amu tu faci ce vrei colegu, eu doar ti-am spus parerea mea.
Mult succes!

| stalin a răspuns:

As fi curios totusi ce varsta ai..in fine! cred ca prima ta greseala e ca ai 'spionat-o'. ti-ai facut-o cu mana ta cu alte cuvinte! in fine! cred ca ar trebui sa va intalniti, sa va puneti pe tapet sentimentele unuia fata de celalalt, sa vedeti ce probleme ati avut in relatie si sa cadeti de comun acord daca va recombinati! eu am impresia ca tipa tine la tine! si tu tii la ea! asa ca de ce sa nu va iubiti si sa fie totul frumos?