| anonim_4396 a întrebat:

Problema mea este ca sunt cu un baiat de etnie rroma de 9 luni si in acest timp nu a stiu nimeni nimic. Eu acum am plecat in italia si ne-am certat dar stiu ca daca ma intorc o sa ma impac cu el. Problema mea este ca mama nu este de acord pentru faptul ca el este rrom.Acum de curand mi-am luat inima in dinti si i-am zis mamei mele de el si nu pot spune ca a reactionat prea frumos.Verisoara lui este prietena mea cea mai buna si acum imi interzice si cu ea. Eu pe el il iubesc mult de tot si sincer mi-as da si viata pentru el. Dar nu stiu ce pot face acum pentru ca mama nu este de acord. Eu ma gandeam cand vin in Romania sa il prezint poate isi va da seama ca nu este un baiat asa cum il crede ea. Eu sunt si mica am 13 ani jumate si el are 16... dar il iubesc si asta conteaza. vreau si eu un sfat va rog

7 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Cam devreme cu prietenia. Mai bine ai amice, iti vezi de scoala, si pe la 17, 18 ani vei privi lucrurile poate cu alti ochi. Nu spun ca e o problema ca este rrom, doar ca dupa parerea mea esti prea tanara.

| Betty18 a răspuns:

Esti prea mica. din cuvintele tale,, dar il iubesc si asta conteaza"pare k ai fi in stare si sa fugi cu el.ai mare grija ca astia stiu cum sa te imbrobodeasca... ta ia acasa la ei te f*** pana numai poate, te mai pune si sa ii speli iar tu cand o sa fii satula o sa vrei sa te intorci la parintii tai si nu o sa mai poti caci nu o sa mai fi lasata(asa a patit una din generala din orasul meu, tot asa era de vreun an cu ea apoi a luat-o cu presuletul si dusa a fostlaughing)
sa nu crezi ca am cv cu ei dar cam asta e samanta lor...sunt si din astia care nu sunt asa dar ff rar...nah poate o fi facand pr tau parte din aceste raritati.eu una am unul in clasa care e raritatehee heeai grija! parinti nu iti vor raul

succes

| RaluE a răspuns:

Poate are dreptate, dar cel mai bine este sa-l prezinti, daca este si el de acord, asa ti-ai putea da seama si tu cum este el de fapt.
Daca tu crezi ca merita dragostea ta, atunci totul e bine si cu final fericit, de ce nubig grin. Bafta si vezi ce faci cu mami.

| Bebitza_3599 a răspuns:

Mai bine discuta cu mama ta si fa-o sa inteleaga ca fericirea ta este alaturi de el. Daca iti vrea binele te va intelege.

| Roxu a răspuns:

Prezinta-i`l mamei tale, poate isi va schimba parerea despre el. Nu toti rromii sunt la felbig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inteleg de ce trebuie sa fie mama de acord cu aceasta prietenie?

| razvan_3404 a răspuns:

Mai bine pune burta pe carte.