| Dema a întrebat:

Am o problema. Azi e ziu mea si asa cum nu iubesc zilele de nastere nu am dorit sa o sarbatoresc cu prietenii, am decis doar cu famili ( mama). Ea mi-a propus sa mergem intr-un restaurant eu am refuzat propunindu-i sa comandam ceva acasa si atit. Ne-am certat si ea suparata a plecat in camera ei de atunci nu a mai vorbit cu mine ( ultima oara cind ne-am certat nu am mai vorbit o luna si ceva). Am plins toata ziua gindindu-ma la moarte si cum imi injunghii un cutit in inima, seara trebuai sa vorbesc cu sora mea mai mare care e in Italia, m-am certat si cu ea. Am o impresie ca mama ma uraste pentru cum sunt incapatinata, capricioasa, si cu caracterul tatei pe care il uraste. Mai mult tine la sora mea care ii samana ei, ideala. Dupa ce am vrb cu sora-mea a plecat in camera ei fara sa spuna un cuvint. Ma gindesc ca poate i-as face o favoare daca as muri, ar putea liber sa plece in Italia la sora ingrijind de nepotica. Doar ca nu am curajul sa ma sinucid. Am nevoie de un sfat ce sa fac! Va rog mult mai mult nu am de la cine cere sfat. Nu vreau sa stie prietenii de problemele mele!

3 răspunsuri:
| Gentiana a răspuns:

Sa nu faci vreo prostie! E un mare pacat...Macar spera ca va veti impaca in cel mai scurt timp.Ai impresia ca te uraste dar in inima mamei tale sigur nu e asa!
Incurajaza-te singura daca nu are cine,si exact cum a spus si Iulia,sterge-ti lacrimile, fii curajoasa, si incearca sa vorbesti cu mama ta! Mult succes si gandeste-te ca ar fi cel mai mare pacat daca te-ai sinucide! Bafta!

| baaang a răspuns:

La multi aniiiiii! >big grin

| Iulia_7157 a răspuns:

O sa-ti treaca, crede-ma.Insa cind ti-e gindul la sinucidere aminteste-ti de Dumnezeu.Acesta este unul dintre cele mai mari pacate. Certuri cu mama o sa mai ai, sunt de neevitat. Daca ea nu vrea sa-ti vorbeasca incearca tu.Inteleg ca e greu, ca nu tu esti vinovata, insa ea o sa fie bucuroasa sa va impacati.Sterge lacrimile si fa-te ca n-ai plins si du-te.Totul va fi ok.Iti tin pumnii, bafta!