| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Probleme cu prietenul :-s(raspundeti cat mai repede)

Deci ieri a fost o zi waw pentru amandoi. Am stat toata ziua impreuna, am facut petting(nu mai intru in detalii oh go on). Oricum si el imi repeta ca a fost foarte-foarte frumos.

Apoi l-am rugat sa ma conduca in statie. M-a condus si pe la jumatatea drumului ne intalnim cu un idiot de coleg de-al lui x-( (care nu stia de realtia noastra) si ala a inceput sa faca misto, ca ce sta el cu mine si chestii crying. Prietenul meu s-a enrvat. Am mai mers impreuna vreo 100m si apoi mi-a zis ca pleaca, ca e nervos, ca l-a enervat ala. M-am enervat si eu pe el. M-a luat in brate, ma saruta si mi-a zis sa nu ma supar, dar e prea nervos. A zis ca vorbim seara.

L-am sunat cand am ajuns acasa. Mi-a zis ca oricum nu vrea sa se certe cu mine, pentru prostii aia, ca noi 2 suntem mai importanti, dar ca oricum o sa le zica ca ne-am despartit(ca sa nu mai faca misto). Iar mi-a repetat cat de frumos a fost in ziua aia etc. Mi-a zis ca se si teme de ce o sa mai zica aia, dar ca oricum incearca sa se calmeze. Apoi, dupa ce a inchis, mi-a dat mesaj de noapte buna, vise frumoase nu stiu ce(oricum un msj foarte frumos).

Azi i-am dat eu msj dimineata cand m-am trezit(el era la scoala) sa-l intreb ce mai face, nu mi-a raspuns. Apoi am incercat sa-l sun si mi-a respins(oricum imi respingea si inainte, ca sa ma sune el ca are mai multe min) si apoi i-am mai dat un mesaj si tot nu a rapsuns. Innebunesccrying. Ce sa fac? Ca tin enrom la el chiar daca suntem de doua luni jumate impreuna. Si el tine la mine. Dar nu stiu cum sa procedez. Acum stau si plangcrying Ce sa fac. Sa-l mai sun? Sa astept sa ma caute el? raspunsuri urgente. funda, vot.

Răspuns Câştigător
| uSeR_6817 a răspuns:

Probabil nu poate vorbi. nu te speria. calmeaza-te si asteapta sa te caute el. nu cred ca poate vorbi. o fi la scoala. cel mai important este sa te calmezi. CALMEAZA-TE

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mie mi se pare ca te ia de fraiera.Adica le spune alora ca nu mai e cu tine ca sa nu se mai faca de rusine? Adica tu esti o ''rusine'' pentru el?!

Cred ca e prea de tot...

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Prietenii lui îl influenţează, şi probabil ăsta este motivul pentru care nu-ţi mai răspunde la telefon.
NU vrea să te piardă nici pe tine, nu vrea să-şi piardă nici prietenii.
Dacă te iubeşte, aşa cum pretinde, va renunţa la prieteni şi nu-l va mai interesa ce zic aceştia despre relaţia voastră.
Nu-l mai căuta. Fii indiferentă, numai aşa faci un băiat să ţină mai mult la tine decât la ceilalţi.
Baftă!

pa, pa.

| FataCuOchiiCaprui explică:

Multumesc celor care au raspuns, dar s-a rezolvat. Aveai dreptate @Daniel, era cu colegii si eu plangeam ca proastacrying. Cand am terminat de bocit(dupa vreo juma de ora) imi da si el msj laughing. Deci e totul ok, dar mersi oricum.

| AndaWest a răspuns:

Eu nu inteleg de ce sa se ascunda cu tine, urata nu esti, vad in poza, dar asta e ceva absurd e lipsit de personalitate daca se lasa conditionat pn in halul astastraight face

| Georgy1993 a răspuns:

Lasa-l sa te kutehappy
eu asa fac si vad ca merge
am si ew o situatie ca dracu in relatie si las timpul sa rezolve tot
:*

| IoanaCretu a răspuns:

Pai... daca el te lasa pe tine in favoarea colegilor si asa zisilor prieteni ( aia nici cunostinte nu se pot numi oh go on ) inseamna ca e un fraier si o sa-si dea seama mai apoi ce a pierdut cel mai bine e sa-l faci sa se simta naspa ca te-a pierdut sa-i arati ca e rau fara tine de exemplu ii spui asa da`mi mesaj si spune`mi daca mai e ceva intre ni vreau sa stiu daca e timpul sa merg mai departe sau nu sunt atatia care asteapta un raspuns de la mine insa pe tine te consideram pe primul loc iar celorlalti nu le dadeam atentie. Daca tu crezi ca acesti prieteni ai tai care rad de tine si nu vor ca tu sa fii fericit sunt mai buni decat mine care ti-am oferit ce`am avut mai bun si inca mai am multe de oferit atunci eu iti urez bafta in continuare... sa ai grija de tine happy daca nu macar spune`mi ce e de facut

| IoanaCretu a răspuns:

Funda batting eyelashes?

| Alexandru_3646 a răspuns:

Nu vreau sa ma intelegi gresit, doar iti dau un exemplu personal.Cam ceva de genul procedeului asta am facut si eu cu unele fete doar pentru a-mi atinge scopurile mele personale(stii la ce ma refer, sunt baiat)ea stia ca e viata mea(dar nu eratongue) dar incercam sa fac totul pe ascuns, sa nu ma vada nimeni cu ea! Sper din tot sufletul sa nu fie asta situatia in care sa te aflii tu, pana la urma sunt doar 2 luni si jumatate, inca nu il iubesti cu adevarat. Daca iti dai seama ca se poarta asa datorita frustrarilor prietenului respectiv ar trebui sa nu dai nici 2 bani pe el chiar daca poate iti va fi putin greu la inceput, dar asta e procedeul. Sper ca ti-am fost de ajutor, un pupic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea ar fi sa il lasi sa te caute el.In plus nu mi se pare frumos din partea lui ca nu recunoaste in fata tuturor ca e cu tine(mai ales daca tu ai zis ca te iubeste). Nu mai dispera daca te place se v-a intoarce... daca nu o va face inseamna ca nu este pentru tine si ca ai nevoie de o persoana care nu este influentata de parerile celor din jur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur nu avea telefonul inchis pentru ca era la scoala?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I vrajeala faza cu indiferenta... ce rezolvi daca esti indiferenta? iti spun din propria experienta ca nu rezolvi nimic, mai rau(doamne fereste)il poti pierde, asa cum mi s-a intamplat si mie, el trebuie sa aleaga intre tine si prieteni lui, pune-l la incercare...cand este cu prietenii lui du-te la el si atunci o sa vezi adevarul, daca te iubeste asa cum zice te va alege pe tine in fata prietenilor si le arata si lor asta dar daca nu, va incerca sa ascunda asta chiar in fata ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, eu cred ca prietenu taw voia doar sa profite dp urma ta, adica (sex), si a planuit ca ala sa se intalneasca si chipurile sa faca misto de voi, ma rog de el.

E clar ca tipu e un golan si vrea doar sa profite dp urma ta, eu te sfatuiesc sa nu-l mai bagi in seama, mai sunt baieti pe lumea asta!

Succes!

| tania27 a răspuns:

Lasa-l sa te caute el. Daca nu te cauta fa-l gelos. Neaparat.

| madalina_5463 a răspuns:

Pai:daak esti sigura ca si el tine la tine ai putea sa mai incerci. dar sa stii ca nu bine sa te increzi in el mai ales daca el le ascunde prietenilor ca sunteti impreuna(ii e rusine cu tine?)ar trebui sa fii mai hotarata si sa nu lasi un baiat sa te demoralizeze.cheer up:*