| jaujedam a întrebat:

Hei am si eu o intrebare in special pentru baieti.

De ce atunci cand va despartiti de o fata spuneti tot ce va deranjat in relatia voastra si apoi cand mai vorbiti la telefon sau va intalniti spuneti sa va e dor sau ca vreti sa mai va dati o sansa...sa mai incercati iar?
Eu nu mai inteleg nimic...

Fundita!; x

Răspuns Câştigător
| NorbO a răspuns:

Crezi ca toti facem la fel?
Ala probabil a vrut cumva sa se scoata pe moment, dar nu a facut un pas bun si vrea sa ii mai dai o sansa. Pe scurt e un copil si nu stie ce vrea!

5 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

--> Inainte sa-ti raspund la intrebare ar trebui sa mentionez ca sunt fata, asa ca raspunsul meu poate fi complet diferit fata de raspunsul unui baiat.

---> Eu cred ca atunci cand un baiat se desparte de o fata, nu mai are nici o obligatie fata de ea, asa ca i spune tot ce are de spus in fata!

----> Normal ca dupa cateva zile baiatul o sa o sune pe fosta prietena, deoarece isi da seama cat i e de dor de ea si ca nu multe fete asa de deosebite ca ea o sa mai intalneasca.

---> Asa sunt baietii! ''Te ranesc'', iar apoi incerca sa spuna ca ''Nu este vina lor''! laughing
---> Eu asa cred si mereu se intampla lucruri di`nastea intr-o relatie! Dar asta inseamna ca acel baiat inca mai tine la ea!

---> Ma bucur ca te-am ajutat! :::

| Eka7Lyzza a răspuns:

Eu sunt fata nu baiat. dar mie nu prea mi-a facut vre`unul asalaughing nu mi-a raportat nimic si poate ca ii pare raw ca nu mai e cu tine si de aia e tzavnos. oricum baietii care fac asa nu merita niciun pic de atentie, asta se numeste NESIMTIRE din partea lor.

| rey a răspuns:

Pentru ca atunci cand te-ai despartit te simti liber, eliberat, nu mai depinzi de fata respectiva(poate ca exista alta, poate ca te-ai plictisit pur si simplu) si apoi spui tot.
Daca lucrurile ies prost, adica aia pentru care ai parasit-o ti-a dat papucii, sau nu ai combinat alta intre timp incerci sa mai o lungesti cu,, fosta'' putin pana vezi cum se mai misca lucrurile, ce mai apare pe parcurs, sa avem un loc caldut si fin asigurathappy.

| NorbO a răspuns:

Deci din nou, nu poti spune ca toti baietii sunt asalaughing
Unii fac asta ca sa fiti voi "fetele" vinovate...

| Gabonne1982 a răspuns:

Poate ca atunci cand ne despartim de cineva,suntem mai sinceri si vedem lucrurile dezbracate de subiectivismul tipic fiecaruia. Daca mai cerem inca o sansa dupa,asta nu inseamna neaparat ca uitam ce ne-a deranjat, ci doar ca suntem dispusi dupa o vreme sa acceptam ceea ce in trecut nu acceptam.Iar in legatura cu dorul, exista paradoxul cateodata sa-ti fie dor de acea persoana si nu de defectele eiwinking